Czas negocjacji

Jak będą wyglądać Wspólna Polityka Rolna po zlikwidowaniu obliczania dopłat na podstawie historycznej wielkości produkcji?

Czas negocjacji

 

Nie od dziś wiadomo, że Komisja Europejska ma przedstawić nowy projekt dotyczący systemu naliczania dopłat. Nie znany był tylko sposób w jaki ten system będzie wyliczać wysokość dotacji dla poszczególnego rolnika. Obliczanie ma się opierać na bardziej realistycznych danych, a jednocześnie ma mieć możliwość premiowania gospodarza za prawidłowe prowadzenie roli. Również najmniejsze gospodarstwa będą mogły spodziewać się dodatkowych środków finansowych. Niestety informacje płynące z Zachodu nie nastrajają zbyt optymistycznie.

 

Dotychczas dopłaty były bardzo zróżnicowane, a teraz propozycja zapowiada ich wyrównanie co nie będzie do końca sprawiedliwe. Niemniej jednak o szczegółach dowiemy się na początku przyszłego roku.

 

Komisja Europejska podkreśla, że nowy projekt tworzony jest w czasach kryzysu i spowolnienia gospodarczego. Dlatego też najprawdopodobniej odbije się to na wysokości kwot wnioskowanych dopłat.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!