Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ognisko ptasiej grypy w USA zagraża amerykańskiej produkcji jaj

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W wyniku pojawienia się ognisk ptasiej grypy w Stanach Zjednoczonych i związanym z tym wybiciem...

W wyniku pojawienia się ognisk ptasiej grypy w Stanach Zjednoczonych i związanym z tym wybiciem kilku milionów kur niosek, istnieje ryzyko znacznej obniżki produkcji jaj konsumpcyjnych na tym rynku – podaje Bank BGŻ BNP Paribas.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rynek jak w USA

Według AgraEurope, Amerykańskie Stowarzyszenie Piekarzy i Cukierników obawia się, że może wystąpić niedobór surowca dla firm przetwórczych z sektora spożywczego. Dlatego też, żeby zapobiec takiej sytuacji przedstawiciele Stowarzyszenia skierowali apel do władz USA by złagodzić przepisy związane z importem jaj i produktów jajecznych.

 
Jak wynika z analizy Stowarzyszenia, z powodu wybicia wielu stad kur niosek, kontyngent produkcji jaj w USA jest aktualnie niższy o 25%. Tak spory spadek stanowi znaczne zagrożenie dla branży spożywczej, gdzie jaja i produkty jajeczne są ważnym surowcem w produkcji.
 
W tej chwili wyłącznie Kanada może sprzedawać jaja i produkty jajeczne do USA. W przeszłości na rynek Stanów Zjednoczonych produkty jajeczne mogła także wysyłać Holandia. Zdaniem AgraEurope, władze tego kraju starają się o ponowne otworzenie tego rynku. Jeśli taka decyzja zostanie wydana, konsekwencje mogą być korzystne dla unijnych producentów. Wznowienie wywozu z Holandii oznaczałoby zdjęcie pewnej części produkcji z rynku unijnego, co mogłoby w pewnym stopniu pobudzić wzrost cen jaj.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl