| Autor: mikolaj

Encyklopedia pszczelarska 2013

Dnia 8 kwietnia br. sekretarz stanu Kazimierz Plocke spotkał się z autorami nowej Encyklopedii pszczelarskiej, wydanej w 2013 roku pod redakcją naukową prof. dr. hab. Jerzego Wilde.

Encyklopedia pszczelarska 2013
Wiceminister podziękował autorom publikacji, przekazując każdemu z osobna okolicznościowy dyplom, a na ręce prof. Wilde puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jako wyróżnienie za stworzenie pszczelarskiego kompendium.

W opracowaniu Encyklopedii pszczelarskiej brali udział najwybitniejsi polscy specjaliści z zakresu pszczelnictwa, którzy w poszczególnych hasłach zawarli swoją wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem oraz najnowszymi osiągnięciami literatury fachowej. Autorzy haseł Encyklopedii pszczelarskiej wywodzą się z 14 ośrodków akademickich oraz Oddziału Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat bieżącej sytuacji sektora pszczelarskiego. Omówienia zmian wdrażanych zarówno w prawodawstwie unijnym jak i krajowym oraz możliwości wsparcia, także w zakresie prac naukowo-badawczych.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!