| Autor: redakcja1

Dąb Wolności w Poznaniu

Dnia 2 czerwca 2014 r. w parku im. Tadeusza Mazowieckiego w Poznaniu Prezydent Bronisław Komorowski posadził Dąb Wolności. Prezydentowi pomagali najmłodsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski.

Dąb Wolności w Poznaniu
Oprócz przedstawicieli lokalnych władz oraz Lasów Państwowych prezydentowi podczas sadzenia symbolu 25. rocznicy przemian ustrojowych, asystowały dzieci z SP nr 82 w Poznaniu. Kilkuletni dąb został posadzony w parku im. Tadeusza Mazowieckiego. Nadanie imienia pierwszego premiera III Rzeczpospolitej skwerowi było jednym z elementów uroczystości.
 
- Teraz w Wielkopolsce będzie trochę Mazowsza. Takie mieszanki są zawsze dobre. Cieszę się, że możemy połączyć dobrą pamięć o Tadeuszu Mazowieckim z zasadzeniem Dębu Wolności - symbolu 25 lat wolności Polski - powiedział Bronisław Komorowski.
 
Prezydent podkreślał, że Tadeusz Mazowiecki był człowiekiem, który nie unikał ciężkiej pracy, tak jak Wielkopolanie, oraz podziękował, że w miejscu pamięci premiera będzie rósł Dąb Wolności. Ponadto wyraził nadzieję, że zasadzone w czasie uroczystości drzewo za kolejne ćwierć wieku będzie symbolem rozwijania wolności przez następne pokolenia.
 
Akcja sadzenia „Dębów Wolności" jest wspólną inicjatywą Kancelarii Prezydenta RP i Lasów Państwowych nawiązująca do sadzenia „Dębów Niepodległości" w latach 1918-1928 jako świadectwa odzyskania niepodległości.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!