| Autor: redakcja1

Groźny wilk odstrzelony

W Przysłupiu niedaleko Cisnej we wtorek 26 czerwca wilk ugryzł dwoje dzieci. Przewieziono je do szpitala w Lesku, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zwierzę zostało odstrzelone.

Groźny wilk odstrzelony
Pierwszy atak nastąpił około godziny 19. nieopodal stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Przysłupiu, drugi w obrębie zabudowy wsi kilkaset metrów dalej.
 
Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, a za zgodą RDOŚ w Rzeszowie wyznaczony został myśliwy do dokonania odstrzału zwierzęcia, które zostało wkrótce namierzone na torowisku kolejki leśnej.
 
Truchło zabrano do badań. W środę mają być pobrane próbki do badań genetycznych, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy na pewno był to wilk, pobrano też  próbki do badań w kierunku wścieklizny.
 
Ostatnie stwierdzone przypadki wścieklizny u wilków miały miejsce na terenie Nadleśnictwa Stuposiany w lipcu 2004 r. i w marcu 2005 r.
 
Szacuje się, że w lasach w zasięgu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie żyje ponad 500 wilków, stąd spotkania z nimi w Bieszczadach nie należą do rzadkości. Od 1998 r. wilki są objęte ochroną gatunkową w całym kraju.
 


Tagi:
źródło: