| Autor: redakcja1

Bóbr w obejściu

Parę dni temu do leśnictwa Przechody zadzwonił rozemocjonowany gospodarz ze wsi Osowiec z prośbą o pomoc, gdyż w jego domowym ogródku grasował intruz.

Bóbr w obejściu
Leśniczy przybył na miejsce, gdzie okazało się, że intruzem jest bóbr europejski. Niestety nie mógł się on wydostać i spędził całą noc w obejściu.
 
W związku z tym, postanowiono bobra odłowić i już po chwili zwierzę znalazło się w pułapce. Gospodarze cieszyli się, bo obawiali się o swoje przydomowe drzewa, których część już zdążyła spotkać się z zębami tego zwierzęcia. W okresie zimowym jego przysmakiem są kora oraz łyko drzew i krzewów.
 
Miejscem naturalnego bytowania bobrów są brzegi rzek i jezior, bagniska oraz rowy melioracyjne, a osiedla ludzkie nie są odpowiednim środowiskiem dla niego. Dlatego też zdecydowano o przewiezieniu intruza na meandry Kanału Rudzkiego i jak tylko poczuł się już swobodniej w swoim naturalnym środowisku, szybko zniknął z pola widzenia pod taflą lodu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!