Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jesienny pożar

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Mimo że jest już październik to w lasach nadal wybuchają pożary.

Mimo że jest już październik to w lasach nadal wybuchają pożary.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Kilka dni temu w leśnictwie Lipowiec, na terenie Nadleśnictwa Augustów leśnicy wspólnie ze Strażą Pożarną ugasili pożar młodnika. Ogień zauważyła Irena Kowalczyk, która miała dyżur w punkcie alarmowo-dyspozycyjnym nadleśnictwa.

Jako pierwszy na miejsce dotarł Mieczysław Malinowski, komendant Straży Leśnej, dzięki użyciu specjalistycznej pompy gaśniczej udało mu się zahamować szybkie rozprzestrzenianie się ognia. Po chwili akcję gaśniczą komendanta wsparły dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

 
Leśniczy Zbigniew Mołodziejko  podkreśla, że momentami sytuacja była bardzo niebezpieczna. Zagrożonych pożarem był 15 ha kompleks młodników i drągowin, czyli młodych lasów szczególnie podatnych i wrażliwych na niszczycielską siłę płomieni. Trudną sytuację potęgował bardzo silny wiatr. Na szczęście, dzięki szybkiej akcji i współpracy leśników i strażaków, pożar zniszczył jedynie sześć arów młodnika, w większości trawiąc jedynie poszycie.
 
Jak podkreślają leśnicy z Nadleśnictwa Augustów do pożarów znacznie częściej dochodzi w lasach, które sąsiadują z dużymi miastami. Tak też było i w tym przypadku. Leśnicy podejrzewają, że sprawcą ostatniego pożaru był nieostrożny grzybiarz.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Niedźwiedzie na Podkarpaciu
 • Niedźwiedzie na Podkarpaciu

  Na Podkarpaciu żyje ponad 200 niedźwiedzi, to 90 proc. krajowej populacji tego drapieżnika - szacują leśnicy z tamtego regionu. W niektórych miejscach na Podkarpaciu może przydarzyć się...
 • Biały laser może zastąpić technologię LED
 • Biały laser może zastąpić technologię LED

  Laserowe źródła białego światła mogą zrewolucjonizować wiele segmentów rynku, tj. od ekranów telewizorów i smartfonów, przez reflektory samochodowe, po wi-fi. Biały laser jest jaśniejszy...
 • W sprawie umożliwienia korzystania z dróg leśnych
 • W sprawie umożliwienia korzystania z dróg leśnych

  Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami...
 • 1118 przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików
 • 1118 przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików

  Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 1041 - 1118 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z...
 • Zimowe prace w lesie
 • Zimowe prace w lesie

  Wydawałoby się, że las zapadł w twardy, zimowy sen. Otóż nic bardziej mylnego, tętni życiem, a leśnicy mają ręce pełne roboty.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl