Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nowe zasady kontraktowania usług leśnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Projekt ujednolicenia zasad zamawiania usług w jednostkach Lasów Państwowych był tematem...

Projekt ujednolicenia zasad zamawiania usług w jednostkach Lasów Państwowych był tematem czwartkowego spotkania kierownictwa LP z przedstawicielami zakładów usług leśnych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ujednolicenie zasad zamawiania usług w jednostkach Lasów Państwowych

- Liczę, że zaprezentowane tu propozycje spełnią państwa oczekiwania, pozwolą na wzmocnienie obustronnego zaufania na dalsze lata - mówiła uczestnicząca w spotkaniu Katarzyna Kępka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Dodała, ze propozycje i postulaty przedsiębiorców leśnych zostały szczegółowo przeanalizowane i ocenione pod kątem ich przejrzystości, efektywności, a prezentowane wytyczne są odpowiedzią na większość postulowanych kwestii. - Wspólnie wypracowujemy jaśniejszy i klarowny system kontraktowania usług, poczynając od opisu przedmiotu zamówienia aż do bardziej przejrzystego systemu rozliczeń. Proponowane rozwiązania traktujemy jako materiał testowy, który w ciągu dwóch najbliższych lat ma nam pokazać jak one funkcjonują. Wnioski i uwagi będą podstawą do stworzenia stabilnego już systemu - podkreślała.
 
Szczegółowe rozwiązania

Opracowanie jednolitych zasad zamawiania usług leśnych to efekt prac zespołu zadaniowego, który konsultował swoje prace z przedsiębiorcami leśnymi. Prezentując szczegóły rozwiązań Wiesław Krzewina, zastępca dyrektora generalnego LP ds. strategii, organizacji i rozwoju przypomniał, że istnieje obecnie ponad 100 indywidualnych rozwiązań i modeli kontraktowania usług leśnych. Tym co przedsiębiorcy zgłaszali podczas kolejnych spotkań i z czym zgadzają się przedstawicielami LP były m.in. brak jednolitego wzoru umowy i SIWZ, nieskuteczne mechanizmy eliminowania nieuczciwej konkurencji, a także niewłaściwa miejscami organizacja prac (np. brak koncentracji prac w przestrzeni, częste i generujące zbędne koszty „przerzuty” na oddalone pozycje czy też zbyt duża liczba sortymentów dla pojedynczych pozycji). Ponadto brak kryteriów do ustalania wielkości pakietów, czas trwania umów, kompleksowość pakietów, jak również kryteria pozacenowe w przetargach. To tylko niektóre przykłady.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dbajmy o przyrodę przez cały rok!
 • Dbajmy o przyrodę przez cały rok!

  W spotkaniu, które odbyło się 20 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Środowiska z inicjatywy prof. Jana Szyszko, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu węgrowskiego -...
 • Lasy dla parków narodowych
 • Lasy dla parków narodowych

  Łącznie 112 mln zł w ciągu ostatnich dwóch lat otrzymały parki narodowe w Polsce. Spore wsparcie trafiło do sąsiadujących z nadleśnictwami RDLP w Krośnie dwóch parków z podkarpackiego:...
 • Owocowa Arka zakwitnie już wiosną
 • Owocowa Arka zakwitnie już wiosną

  Prawie czterysta drzew i krzewów owocowych posadzono w Gołębiewie na terenie Nadleśnictwa Gdańsk. Ta naturalna stołówka, która będzie służyła ptakom, ssakom i owadom, to nowy pomysł...
 • Koralowa królowa
 • Koralowa królowa

  Kalina koralowa to jesienna „koralowa królowa” polskich lasów. są Bogate w substancje lecznicze i witaminy owoce warto wprowadzić do domowej apteki prosto z lasu.
 • Jak wyglądają stawiane pierwsze kroki przez żółwia...
 • Jak wyglądają stawiane pierwsze kroki przez żółwia...

  Jesień to szczególny czas dla żółwia błotnego, wtedy młode osobniki wylęgają się z jaj. Na terenie Nadleśnictwa Chełm (RDLP w Lublinie) prowadzona jest czynna ochrona tego gatunku.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl