Kategorie
Poznaj produkty
-
DODATKOWE WYPOSAŻENIE W UKŁADZIE JEZDNYM
2011-05-25 -
Przyczepa rolnicza typ TS 22 000
2014-10-15 -
Lusterka do ciągników Steyr GL0494
2011-12-14 -
Kosiarki na wysięgniku
2014-04-01 -
Case Luxxum
2021-11-23
Wyciągnęli łosia z dziury
Mimo zimna i błota leśnicy z Nadleśnictwa Knyszyn (RDLP w Białymstoku) nie zrezygnowali z ratowania łosia. Wyciąganie zwierzęcia z dołu trwało aż pięć godzin.
We wtorek rano, 13 lutego leśnicy odebrali telefon, że w jednej z tzw. torfianek, czyli zbiorniku wodnym powstałym po wydobyciu torfu, topi się łoś.
Pracownicy nadleśnictwa szybko ustalili miejsce. Mimo że klępa, samica łosia, wpadła do dziury na terenie prywatnych lasów w leśnictwie Goniądz, to zdecydowali się nią ratować.
Akcja, jak opowiadają leśnicy, była bardzo trudna i wymagała ogromnej siły fizycznej. Tym bardziej, że samica może ważyć od 200 do 360 kg. Nic dziwnego, że klępę wyciągało aż sześciu.
Leśnicy musieli łopatami wyrównywać wysoki brzeg, a potem przy pomocy lin wyciągnęli przemoczone zwierzę.
Po pięciogodzinnej akcji leśnikom udało się uratować klępę.
