Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Zmiany zasad sprzedaży drewna od 2016 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Od początku 2016 r. będą wdrażane zmiany w zasadach sprzedaży drewna.

Od początku 2016 r. będą wdrażane zmiany w zasadach sprzedaży drewna.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Sprzedaż drewna

Ogólne zmiany systemu sprzedaży będą dotyczyły konsolidacji umów. I tak planuje się przeprowadzenie jednej rocznej procedury wieloetapowej, obejmującej m.in. aukcje internetowe w aplikacji e-drewno. Po jej zakończeniu będzie podpisywana jedna umowa.
 

Jak informują Lasy Państwowe, kontrahenci, z którymi zostały podpisane dwuletnie umowy otrzymają gwarancję zakupu surowca. Umowy takie - zawarte na lata 2015-2016 – w drugim roku jej obowiązywania nie będą konsolidowane.
 

Planowana jest także korekta cen sprzedaży ofertowej z uwzględnieniem wielkości zakupu drewna oraz sprzedaży ofertowej dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje. Ceny zostaną ustalone w poszczególnych nadleśnictwach, grupach nadleśnictw bądź zostanie przyjęta cena we wszystkich nadleśnictwach na terenie danej RDLP. Natomiast ceny minimalne na aukcjach systemowych zostaną utrzymane na poziomie cen z 2015 r. Oferta sprzedaży zawierać będzie cenę minimalną, od której zaczyna się licytacja, ale cena wyjściowa nie będzie podawana.
 

Ponadto zostanie zmieniona m.in. wysokość kary umownej do 10 proc. wartości umowy, czy też ustalenie maksymalnego terminu spisania umowy na 30 dni, a w przypadku aukcji e-drewno na 21 dni.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Kultowa wystawa techniki rolniczej w Kielcach już za nami
 • Kultowa wystawa techniki rolniczej w Kielcach już za nami

  W dniach 16 do 18 marca 2018 roku Targi Kielce były gospodarzem Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, które na halach Targów odbywały się już po raz dwudziesty czwarty.
 • Niedźwiedzie na Podkarpaciu
 • Niedźwiedzie na Podkarpaciu

  Na Podkarpaciu żyje ponad 200 niedźwiedzi, to 90 proc. krajowej populacji tego drapieżnika - szacują leśnicy z tamtego regionu. W niektórych miejscach na Podkarpaciu może przydarzyć się...
 • Biały laser może zastąpić technologię LED
 • Biały laser może zastąpić technologię LED

  Laserowe źródła białego światła mogą zrewolucjonizować wiele segmentów rynku, tj. od ekranów telewizorów i smartfonów, przez reflektory samochodowe, po wi-fi. Biały laser jest jaśniejszy...
 • W sprawie umożliwienia korzystania z dróg leśnych
 • W sprawie umożliwienia korzystania z dróg leśnych

  Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami...
 • 1118 przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików
 • 1118 przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików

  Główny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia 1041 - 1118 przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski, na podstawie wyników badań otrzymanych z...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl