Czwartkowy Obiad u Diabetyków

W dniu 28 listopada br. Minister Stanisław Kalemba uczestniczył w corocznym spotkaniu z osobami zmagającymi się z cukrzycą, organizowanym przez białostocki oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Czwartkowy Obiad u Diabetyków

Zasadniczym celem spotkań jest zawsze promocja zdrowego stylu życia i zdrowej żywności. Stałym elementem są wykłady i warsztaty kulinarne. Jak podkreślają uczestnicy Czwartkowych Obiadów, w przyjemnej atmosferze, przy smacznym i zdrowym jedzeniu łatwiej rozmawia się na temat nieuleczalnej choroby, jaką jest cukrzyca.

Stanisław Kalemba pogratulował pomysłu na organizację tego typu spotkań, a wszystkim uczestnikom życzył miłego wieczoru. Tradycyjnie już minister rolnictwa został poproszony o włączenie się w przygotowanie potraw zaplanowanych w tegorocznym, warsztatowym menu.

Idea Czwartkowych Obiadów u Diabetyków zrodziła się blisko 6 lat temu. Jest to projekt, który dzięki swej nowatorskiej formie, aczkolwiek zainspirowanej XVIII-wiecznymi czwartkami organizowanymi przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na wzór paryskich salonów literackich, łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, edukację z rozrywką, profilaktykę z miłym spotkaniem towarzyskim przy zdrowym jedzeniu.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!