Dzień Edukacji Narodowej

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz pierwszy połączył uroczystość nadania kolejnych stopni awansu zawodowego z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej
Do Centralnej Biblioteki Rolniczej zaproszono więc nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, których wyróżniono medalami, odznakami oraz nagrodami. Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczono 7 osób, odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymało 12 osób. Tyle samo nauczycieli uhonorowano Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Ponadto, 8 osób odebrało nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, a 15 nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
Podsekretarz stanu Rafał Romanowski, w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, odebrał od nauczycieli uroczyste ślubowanie oraz wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.
 
W sesji letniej w roku szkolnym 2015/2016 zgłosiło się do awansu 96 nauczycieli, w tym 38 na stopień nauczyciela mianowanego oraz 56 na stopień nauczyciela dyplomowanego. Od roku 2007 do sesji letniej 2016 do awansu zawodowego w MRiRW przystąpiło z pozytywnym skutkiem łącznie 796 nauczycieli.
 
Wiceminister Rafał Romanowski pogratulował nauczycielom, którzy podjęli wysiłek związany z ubieganiem się o kolejne stopnie awansu zawodowego, a także zachęcał ich do dalszego doskonalenia i podejmowania nowych wyzwań oświatowych. Gratulował także nauczycielom i dyrektorom, którym zostały przyznane odznaczenia państwowe i resortowe dalszej sumienności i kreatywności w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Wszystkim życzył, aby praca pedagogiczna - nierzadko trudna i pełna poświęcenia - przyniosła poczucie spełnienia i dostarczyła wielu radości oraz niezapomnianych chwil.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!