Międzynarodowe Targi Roślin IPM Essen

Podsekretarz stanu Marian Zalewski uczestniczył w otwarciu odbywających się w dniach od 25 do 28 stycznia 2011 r. XXIX Międzynarodowych Targach Roślin (Internationale Pflanzenmesse) w Essen. Targi przeznaczone są dla producentów, architektów krajobrazu, ogrodników, florystów, a w szczególności szkółkarzy.

Międzynarodowe Targi Roślin IPM Essen

W tegorocznych targach uczestniczyło ponad 1500 wystawców z ponad 40 państw. Odwiedziło je około 60 000 osób zaangażowanych w działalność branży ogrodniczej z 98 krajów. Zwiedzający mogli zapoznać się z nowościami i trendami w ogrodnictwie i technice ogrodniczej.


Podczas Targów wiceminister Marian Zalewski spotkał się z sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Żywności, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów Robertem Kloosem. Tematem spotkania było omówienie kierunków zmian Wspólnej Polityki Rolnej.


W Targach wzięło udział czternastu wystawców z Polski, którzy prezentowali rośliny, środki do produkcji oraz akcesoria ogrodnicze. Polskie stoisko zostało przygotowane przez Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencję Promocji Zieleni pod hasłem „Od młodej rośliny do w pełni wykształconej. Z polskimi wystawcami spotkał się podczas swojej wizyty w Essen podsekretarz stanu Marian Zalewski.


Międzynarodowe Targi Roślin IPM Essen, to wiodące targi roślinne na świecie. Tematyka tych targów to przede wszystkim rośliny, technika ogrodnicza, florystyka i wspieranie sprzedaży . targom towarzyszy wiele atrakcji miedzy innymi pokazy florystyczne. W tym roku w targach uczestniczyły nowe państwa: Estonia, Rwanda, Łotwa i Kanada.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!