MRiRW na Mazurskim Agro Show 2016

W dniu 14 lutego br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu w MRiRW Zbigniew Babalski przebywali w Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim gdzie uczestniczyli w II edycji Mazurskiego Agro Show Ostróda 2016 – największej i w pełni profesjonalnej wystawie rolniczej zorganizowanej z myślą o rolnikach oraz producentach maszyn rolniczych w Polsce północno-wschodniej.

MRiRW na Mazurskim Agro Show 2016

MRiRW na Mazurskim Agro Show 2016

Szef resortu rolnictwa w trakcie swojego pobytu w Expo Arenie gdzie mieściła się targowa ekspozycja wręczył wyróżniającym się rolnikom oznaki honorowe Zasłużony dla Rolnictwa oraz Złote Honorowe Odznaki Polskiej Federacji Hodowców i Producentów Mleka, zwiedził stoiska wystawowe oraz uczestniczył w spotkaniu z rolnikami.

- Mając na uwadze jak najlepsze wykorzystanie dostępnych środków, zwłaszcza, że jest ich mniej niż w poprzedniej perspektywie finansowej, pracujemy nad uproszczeniami, które powinny się do tego przyczynić. Przygotowujemy ponadto Pakt dla wsi, który powinien być instrumentem pozwalającym efektywnie wykorzystać środki pochodzące zarówno z PROW, jak i mechanizmów polityki spójności. Takie działanie przyczyni się do poprawy jakości życia na terenach wiejskich – mówił w Ostródzie Krzysztof Jurgiel.


W ocenie Ministra Mazurskie Agro Show to bardzo dobra inicjatywa, ponieważ region północno-wschodni to tereny rolnicze i u progu wiosennych prac polowych zainteresowanie rolników nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi prowadzenie gospodarstwa jest bardzo duże. Duża kompleksowa wystawa rolnicza jest, więc doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą maszyn i urządzeń oraz innych środków niezbędnych do osiągania dobrych rezultatów produkcyjnych.

W tym roku na powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych swoja ofertę przedstawiło ponad 150 wystawców – producentów i dystrybutorów polskich i zagranicznych maszyn i urządzeń rolniczych. Było to najważniejsze wydarzenie branżowe w tym roku dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski. Wystawie Mazurskie Agro Show zorganizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą  Maszyn i Urządzeń Rolniczych towarzyszyła Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.Tagi:
źródło: