Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nagrody w resorcie rolnictwa

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ministerstwo Rolnictwa przedstawiło swoje stanowisko na temat nagród w resorcie rolnictwa. W...

Ministerstwo Rolnictwa przedstawiło swoje stanowisko na temat nagród w resorcie rolnictwa. W ostatnim czasie pojawiły się publikacje, które wskazują że Ministerstwo odegrało rolę w określaniu wysokości w jednostkach podległych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Medialna burza o wypłaconych w 2017 roku nagrodach w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w jednostkach podległych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wprowadza czytelników w błąd poprzez nadużycia interpretacyjne. - podkreśla Ministerstwo Rolnictwo.

Pracownikom Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i innych jednostek budżetowych, agencji wykonawczych oraz instytucji podległych i nadzorowanych przez MRiRW nagrody wypłacane były z funduszu wynagrodzeń, ustalonego odrębnie dla każdej jednostki, agencji lub instytucji w planie finansowym w kwotach określonych w ustawie budżetowej na 2017 rok. Podstawy prawne przyznawania nagród wynikają z przepisów powszechnie obowiązujących w całym kraju. W przypadku członków korpusu służby cywilnej przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1889 z późn. zm.) przewidują utworzenie specjalnego funduszu nagród w służbie cywilnej z 3% odpisu, z którego wypłacane są nagrody. Taki fundusz został utworzony w 2017 r. w jednostkach budżetowych resortu rolnictwa – zgodnie z prawem. 


Nagrody są elementem motywacyjnym wynagrodzenia otrzymywanego przez pracowników. To Kierownik danej jednostki, a nie Minister decyduje o przyznaniu lub nie przyznaniu danemu pracownikowi nagrody. 
 
Ponadto, w informacjach medialnych, nagrody jubileuszowe zostały włączone do ogólnej puli nagród podczas, gdy są one wypłacane obligatoryjnie za 20, 25, 30, 35, 40 i 45 lat pracy na podstawie wymienionej już ustawy.
 
Stosownie do założeń do projektów ustaw budżetowych na kolejne lata, od 2009 roku nastąpiło „zamrożenie” funduszu wynagrodzeń we wszystkich jednostkach sektora finansów publicznych. Wyjątkiem była ustawa budżetowa na rok 2016 i na 2017 r., gdzie uwzględniony został wzrost funduszu wynagrodzeń odpowiednio o 5,5% i o 1,3%. Pozwoliło to na wypłaty należnych nagród jubileuszowych i odpraw emerytalnych, a także niejednokrotnie na uzupełnienie wydatków na zapewnienie minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki oraz wzrost wynagrodzeń w ramach tzw. wysługi (1% podwyżki za każdy przepracowany rok – do maksymalnego poziomu 20%). 
 
Podczas ostatnich dwóch lat w jednostkach budżetowych, agencjach wykonawczych 
i  instytucjach podległych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wprowadzone zostały rozwiązania redukujące zasoby kadrowe i optymalizujące wynagrodzenia.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Zaostrzony Program bioasekuracji
 • Zaostrzony Program bioasekuracji

  Zmieniony „Program bioasekuracji mający na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018 wszedł w życie 15 bm. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i...
 • Rolnictwo ekologiczne – tematy i obszary badawcze - dotacje
 • Rolnictwo ekologiczne – tematy i obszary badawcze - dotacje

  29 września 2017 roku, w Dzienniku Urzędowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały ogłoszone listy obszarów i tematów badawczych, w ramach których będzie można ubiegać się o dotacje do...
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
 • Nagrody w resorcie rolnictwa
 • Nagrody w resorcie rolnictwa

  Ministerstwo Rolnictwa przedstawiło swoje stanowisko na temat nagród w resorcie rolnictwa. W ostatnim czasie pojawiły się publikacje, które wskazują że Ministerstwo odegrało rolę w określaniu...
 • play IV Kongres Rolnictwa RP
 • IV Kongres Rolnictwa RP

  Podczas IV Kongresu Rolnictwa RP w głównej mierze skupiono się na Afrykańskim Pomorze Świń (ASF), gospodarce łowieckiej, zagrażających czynnikach i problemach z jakimi boryka się branża...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl