Posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych

Podsekretarz stanu uczestniczył w XIV PKRIR, które odbyło się 1.12 br., w gmachu MRiRW.

 

Wręczając odznaczenia zasłużonym działaczom Krajowej Rady Izb Rolniczych wiceminister podziękował im za dotychczasową pracę i zaangażowanie. „Cieszę się bardzo, że mogliśmy spotkać się w takim gronie. Wszystkim nam zależy na owocnej współpracy, a takie spotkania to dobra okazja do wymiany doświadczeń i konstruktywnej debaty” – powiedział wiceminister.

 

Tadeusz Nalewajk nawiązał także do trwającej na forum unijnym debaty nad kształtem przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej, zauważając, że jesteśmy teraz w dobrym momencie, jeżeli chodzi o perspektywy dla funkcjonowania rolnictwa.

 

W spotkaniu uczestniczył również sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz. Minister, w imieniu prezydenta, podziękował przedstawicielom KRIR za pomoc przy organizacji tegorocznych dożynek w Spale. Jednocześnie wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę między Kancelarią Prezydenta a Izbami Rolniczymi.

 

Posiedzenie KRIR było okazją do dyskusji na temat bieżących spraw dotyczących polskiego rolnictwa, takich jak: renty strukturalne, odszkodowania dla rolników poszkodowanych w wyniku powodzi, ceny żywca oraz kwestie związane ze stanowieniem prawa i opiniowaniem projektów ustaw, mających realny wpływ na rolnictwo.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!