Rozmowy polsko-chińskie

W dniu 26 kwietnia tego roku odbyło się spotkanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego z wiceministrem rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej Chen Xiaohua.

Rozmowy polsko-chińskie

W spotkaniu uczestniczyli również podsekretarze stanu Jarosław Wojtowicz i Marian Zalewski. Minister Marek Sawicki wyraził zadowolenie ze współpracy, szczególnie w kwestiach weterynaryjnych, zaznaczając, że liczy na dalsze postępy w finalizowaniu procedur.


Strona chińska zainteresowana była ponadto kwestiami dotyczącymi spółdzielczości i funkcjonowania rynków hurtowych w Polsce.


Omawiano również możliwości aktywizacji wymiany handlowej.


Minister Chen Xiaohua wyraził zadowolenie z prężnie rozwijającej się współpracy naukowej zaznaczając, że wymiana doświadczeń przyniesie wiele korzyści obu stronom. Wyraził również nadzieję, że polska prezydencja w Unii Europejskiej przyczyni się do rozwoju współpracy zarówno polsko-chińskiej, jak i europejsko-chińskiej.


Po spotkaniu delegacja chińska odwiedziła Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz zwiedziła Kwiaciarski Zakład Doświadczalny w Nowym Dworze.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!