Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie polsko-singapurskie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Sekretarz Stanu Jacek Bogucki przyjął ambasadora Singapuru w Rzeczypospolitej Polskiej Loo...

Sekretarz Stanu Jacek Bogucki przyjął ambasadora Singapuru w Rzeczypospolitej Polskiej Loo Choon Yong.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kwestiom współpracy gospodarczej. W tym kontekście sekretarz stanu J. Bogucki zwrócił się z prośbą o wsparcie jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku singapurskiego.
 
Strona polska liczy w szczególności na pomyślną finalizację procedury zatwierdzenia do eksportu polskiego mięsa drobiowego. Wiceminister ponowił zaproszenie dla singapurskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy z polskimi producentami i eksporterami, aby złożyli wizytę w Polsce w ramach misji gospodarczej towarzyszącej ambasadorowi.
 
Ambasador Loo Choon Yong podkreślił zainteresowanie strony singapurskiej współpracą z polskimi podmiotami i wyraził gotowość podjęcia działań w celu zrealizowania misji gospodarczej do Polski w 2017 r. Zaznaczył ponadto, że mimo różnic w kwestii przyzwyczajeń kulinarnych, polskie surowce rolno-spożywcze, które odznaczają się wysoką jakością, mają szansę zaistnieć na rynku singapurskim. Podkreślił także, że polscy przedsiębiorcy, poprzez Singapur, mogli by także łatwo dotrzeć na rynki innych państw ASEAN, obejmujących ponad 600 mln konsumentów.
 
Singapur jest najważniejszym partnerem handlowym Polski w Azji Południowo-Wschodniej. Obroty handlowe artykułami rolno-spożywczymi pomiędzy naszymi krajami w 2015 r. wyniosły 18,5 mln EUR. Z uwagi na rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorców, Singapur znajduje się na liście priorytetowych krajów w zakresie promocji polskich produktów rolno-spożywczych w 2016 r.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl