Spotkanie z Ambasadorem Iranu

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w RP Raminem Mahmanparastem Nodehi.

Spotkanie z Ambasadorem Iranu
Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kwestiom współpracy gospodarczej. Minister Krzysztof Jurgiel poinformował, że rolnictwo w Polsce posiada olbrzymi potencjał produkcyjny, i przyznał że w przypadku Iranu najbardziej obiecujące perspektywy pogłębionej współpracy oferuje branża mleczarska.
 
Korzystając z okazji, minister Jurgiel ponowił zaproszenie Ministra Rolnictwa Iranu do złożenia wizyty w naszym kraju. W związku z zainteresowaniem irańskich podmiotów branżą mleczarską zaproponował, aby termin wizyty szefa irańskiego resortu rolnictwa umożliwił udział w Międzynarodowym Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbędzie się w  dniach 14-16 września br.
 
Ambasador Islamskiej Republiki Iranu Ramin Mehmanparast Nodehi przyznał, że branża ta jest jedną z perspektywicznych z punktu widzenia interesów irańskiego rolnictwa i dodał, że liczy na nawiązanie bliższych relacji pomiędzy Polską, a Iranem w tym zakresie.
 
Iran cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców, w związku z czym został ujęty jako jeden z 13 priorytetowych krajów w promocji żywności w 2016 r. W ramach wydarzeń promocyjnych, na przełomie maja i czerwca br.  Agencja Rynku Rolnego zorganizowała stoisko narodowe podczas targów Iran Agro Food 2016 odbywających się w Teheranie. W misji gospodarczej uczestniczyli przedstawiciele 14 polskich firm sektora rolno-spożywczego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!