Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Udane spotkania ministra Sawickiego z komisarzami UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Akceptacja zmian w realizacji PROW 2007-2013 oraz odstępstwa dla produktów wędzonych to...

Akceptacja zmian w realizacji PROW 2007-2013 oraz odstępstwa dla produktów wędzonych to główne tematy ostatnich (6.05.2014) rozmów bilateralnych ministra Marka Sawickiego z dwoma komisarzami UE w Brukseli.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


 

Podczas spotkania z komisarzem ds. Zdrowia (DG SANCO) Tonio Borgiem minister Sawicki rozmawiał o możliwości przesunięcia środków w ramach PROW 2007-2013 na modernizację gospodarstw i w tej kwestii uzyskał jego poparcie.

Minister Sawicki podniósł także kwestię potrzeby zwolnienia wędlin tradycyjnych z nowych unijnych norm. Odstępstwo dotyczyłoby produktów znajdujących się na, prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Liście Produktów Tradycyjnych. Komisarz Borg przychylnie odniósł się do derogacji dotyczącej tych produktów sprzedawanych na rynkach lokalnych. Zaproponował jednocześnie misję ekspertów unijnych w Polsce (na koszt UE) w celu pomocy zakładom mięsnym w dostosowaniu się do nowych norm wędzenia.


Istotnym elementem rozmowy była również ważna nadal kwestia ograniczeń dla producentów trzody chlewnej, wynikająca z pojawienia się 2 przypadków ASF u dzików na terenie Polski. Minister Sawicki poprosił komisarza o dalsze unijne wsparcie i wydłużenie programu rekompensat dla rolników. Podkreślił też potrzebę zapewnienia środków unijnych na objęcie badaniami dzików na terenie całego kraju. Komisarza Borg udzielił poparcia w obydwu kwestiach.

Sprawa uzyskania poparcia na przesunięcia środków w ramach PROW 2007-2013 na modernizację gospodarstw była przedmiotem spotkania ministra z komisarzem ds. Środowiska Janezem Potocznikiem. Minister Sawicki wyjaśnił podczas spotkania, że cele z zakresu ochrony środowiska zostaną w pełni zrealizowane, a nawet przekroczą obowiązujące limity. Jednocześnie minister Sawicki przedstawił nasze podejście do kwestii realizacji celów środowiskowych w ramach PROW 2014-2020 oraz wykorzystania budżetu polityki spójności na działania środowiskowe (np. infrastruktura wodno-kanalizacyjna i przeciwpowodziowa).

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl