Unia bez tajemnic

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – pod takim hasłem 9 maja br. odbył się Ogólnopolski Przegląd Państw Unii Europejskiej „Unia bez tajemnic”, w którym uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk.

Unia bez tajemnic


Była to już czwarta edycja tego wydarzenia organizowanego w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach.

Tadeusz Nalewajk wyraził swoje przekonanie o tym, że duże znaczenie ma uświadamianie młodym ludziom odpowiedzialności za ochronę swojego zdrowia i aktywnego trybu życia. „To bardzo ważne, aby zachęcać dzieci i młodzież do prawidłowego odżywiania się. Stąd też potrzeba istnienia takich programów jak Szklanka mleka i Owoce w szkole, realizowanych przy udziale środków PROW 2007-2013, a których celem jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych” – zaznaczył wiceminister rolnictwa.


Młodzi uczestnicy Przeglądu prezentowali albumy, potrawy i układy choreograficzne charakterystyczne dla krajów, które reprezentowali. Punkty za poszczególne kategorie przyznawało jury, którego członkiem był również wiceminister Tadeusz Nalewajk.


Tematem przewodnim tegorocznej edycji Przeglądu było stwierdzenie: „Zdrowie to nie wszystko, ale wszystko jest niczym bez zdrowia”.


Źródło: http://www.minrol.gov.pl


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!