Wigilia Fundacji Edukacyjnej 4H

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył dzisiaj w przedświątecznym spotkaniu zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną 4H.

 

Wiceminister z radością powitał w gmachu ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi przybyłych na spotkanie klubowiczów 4H, ich opiekunów i liderów. „Wigilia to taki dzień, kiedy w naszych rękach pojawia się opłatek, który jest symbolem pojednania, zgody i miłości” – mówił wiceminister. „Życzę, aby ta zgoda i pojednanie towarzyszyły nam nie tylko tego dnia, ale przez cały 2011 rok. Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.”

 

Przedstawiciele liderów, mówiąc o działalności klubów, podkreślili fakt, że polska kultura jest naszym dziedzictwem narodowym, jest tym czym powinniśmy się szczycić i dzielić w Europie i na świecie. Składając wszystkim obecnym świąteczne i noworoczne życzenia powiedzieli: „Życzymy, aby każdy dzień był piękniejszy od poprzedniego.”

 

W spotkaniu uczestniczył także kardynał Józef Glemp, który poświęcił opłatki przywiezione przez delegacje klubów 4H oraz złożył życzenia z okazji zbliżających się świąt.

 

Świąteczne życzenia, uczestnikom wigilijnego spotkania złożył także prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.

 

Spotkanie uświetniły występy dzieci, klubowiczów Fundacji 4H, przybyłych z całego kraju.

 

4H jest dobrowolną, niezależną organizacją edukacyjną przeznaczoną dla dzieci i młodzieży, kładącą szczególny nacisk na rozwój umiejętności życiowych, zainteresowań i podnoszenie poziomu wiedzy. Współpracuje z ośrodkami doradztwa rolniczego, samorządami powiatowymi i gminnymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi. Fundacja przygotowuje programy edukacyjne, prowadzi szkolenia i seminaria, publikuje projekty, materiały szkoleniowe i promocyjne oraz organizuje wymianę międzynarodową.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!