Nowości MZURI w 2020

Mazurskie Agro Show były wystawą, na której MZURI zaprezentowało nowe maszyny rolnicze na rok 2020.

Nowością w ofercie firmy Mzuri jest m.in. nowy agregat Pro-Til Xzact, służący do precyzyjnego siewu kukurydzy, soi i słonecznika w technologii strip-till. Występuje w  wersji 3-metrowej oraz 4-metrowej 6-metrowej lub poprzez montaż sekcji w klasycznym siewniku MZURI PRO-TIL SELECT. Agregat można z łatwością przezbroić z powrotem do modelu standardowego, aby wysiewać pszenicę, rzepak i inne rośliny.
 
Oferowany przez firmę Mzuri system do uprawy pasowej roli, z jednoczesnym nawożeniem doglebowym i siewem nasion, stanowi bardzo atrakcyjną ofertę dla rolników. Stosowany systematycznie pozwala ograniczyć koszty i nakłady czasu pracy na uprawę roślin. Pozwala też zachować wysoką żyzność i urodzajność gleby. Przywraca również do wysokiej kultury rolnej obszary zdegradowane dotychczas stosowaną na nich agrotechniką. Wszystkie maszyny Mzuri zanim podejmą pracę na polach rolników przechodzą rygorystyczne testy laboratoryjne oraz polowe.
 
 
Mówi Pan Marek Różniak, Prezes firmy Mzuri-Agro sp. z o.o., sp. k.:  Mzuri, to firma produkująca agregaty do siewu pasowego, jak również brony palcowe do uprawy ścierniskowej, zaraz po zbiorach, czyli zabiegu przerywającego parowanie. Główne produkty, to maszyny MZURI 3, 4 i 6 metrowe, wyposażone w ramy z sekcją do precyzyjnego siewu kukurydzy, słonecznika oraz soi.  Do flagowych modeli należą również brony palcowe Rezult 3 i 7,5 metrowe.
 

Mzuri Rezult to agregat do pielęgnacji gleby, który ułatwia postępowanie ze słomą i resztkami pożniwnymi. Jest idealnym narzędziem kontroli zachwaszczenia i aktywności ślimaków. Rezult przyspiesza rozkład słomy i innych resztek pożniwnych.
 
 
Siedmio i pół metrowy Rezult służy do wykonania zabiegu uprawowego po zbiorach i do właściwego traktowania ścierniska, czyli przerwania parowania. Maszyna pracuje na głębokości do 2 - 3 cm. Przerywa parowanie, powoduje pobudzenie nasion chwastów i samosiewów – do wschodów. Dzięki pracy tej maszyny, mechanicznie w bardzo oszczędny (2 litry paliwa na 1 hektar) i prosty sposób, niszczymy samosiewy i chwasty. Przerywamy parowanie i we właściwy sposób rozkładamy resztki pożniwne  na polu, mieszamy z glebą wapno nawozowe, nawozy organiczne i mineralne oraz wysiewamy poplony - dodaje Pan Marek Różniak.
 

Mzuri-Agro oferuje swoim klientom pełen wachlarz produktów i usług dla rolnictwa. Firma działa w obszarze dystrybucji nowych maszyn, części zamiennych i serwisu. Technologia oraz maszyny, które Mzuri-Agro wprowadza na rynek, to najnowocześniejsze osiągnięcia inżynierii. Pełna oferta firmy osiągalna jest pod adresem www.mzuriexpert.eu.
 
 


Tagi:
źródło: