| Autor: redakcja1

Ile za choinkę?

Już można kupić cięte i doniczkowe choinki.

Ile za choinkę?
Niestety ich tegoroczna cena jest wyższa niż w roku ubiegłym. Ze względu na wysoki stosunek euro do złotówki, za jedną sprowadzoną jodłę należy zapłacić średnio 20 złotych więcej.
 
Za 1,5-metrową jodłę kaukaską ciętą w bieżącym roku będzie trzeba zapłacić 100-130 złotych, a za polską blisko 80 złotych. W przypadku 3-metrowej jodły to koszt rzędu 250 złotych. Nic więc dziwnego w tym, że coraz większą popularność zdobywają krajowe świerki, gdyż są znacznie tańsze. 1,5-2-metrowy świerk cięty można nabyć w cenie 50-80 złotych. Z kolei duży świerk serbski to wydatek 90-135 złotych. Natomiast najmniejszym zainteresowaniem cieszą się uwielbiane przez Włochów sosny.
 
Jeśli chodzi o drzewka w doniczkach, których udział w sprzedaży to 40 procent, to mały świerk zbywany jest za 37 złotych. W przypadku większego to stawka blisko 120 złotych, a jodły w doniczce 70-170 złotych w zależności od wielkości.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!