| Autor: redakcja4

Francja – Spadek zbiorów jabłek

Tegoroczna przewidywana ilość zbiorów jabłek we Francji będzie mniejsza niż w zeszłym roku.

Francja – Spadek zbiorów jabłek
Francuskie Ministerstwo Rolnictwa, na początku czerwca ukazało prognozy dotyczące zbiorów jabłek na dany rok, we Francji. Wynika z nich, iż będą się one kształtowały na poziomie 1,46 mln ton. Jest to wynik mniejszy w porównaniu do ubiegłego roku o 22 procent. Jeśli by wziąć pod uwagę średnią z ostatnich 5 lat, to tegoroczny wynik ma być mniejszy o 19 procent.
Obszar uprawny pod względem jabłek wynosi obecnie we Francji 41,2 tys. ha. Rok temu był on większy o niespełna 1 proc. Odmiany jakie są preferowane w uprawie to Golden (472,0 tys. ton) oraz Gala (290,0 tys. ton).
Jeśli chodzi o eksport to w ubiegłym roku z Francji wywieziono 697,2 tys. ton. jabłek. 468,8 tys. ton trafiło do państw Unii Europejskiej, natomiast 228,3 tys. ton do państw trzecich. Brytyjczycy przyjęli ponad 133,0 tys. ton. Do Hiszpanii trafiło natomiast niecałe 106,0 tys. ton.
Import Francuskich jabłek w zeszłym roku wynosił 138,0 tys. ton. Z państw Unii do Francji trafiło ponad 90 tys. ton. Pozostała ilość to jabłka z państw trzecich.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!