| Autor: redakcja12

AKCJA „STUDENCI SADZĄ LAS”

Po raz kolejny w tym roku studenci z Niezależnego Zrzeszenia Studentów wzięli udział w akcji sadzenia drzewek. Listopadowe spotkanie było finałem projektu „Studenci sadzą las”. Tym razem w Nadleśnictwie Daleszyce w RDLP Radom członkowie NZSu osadzili w obecności wiceministra środowiska Sławomira Mazurka i nadleśniczego Nadleśnictwa Daleszyce Jana Guza prawie tysiąc sadzonek.

AKCJA „STUDENCI SADZĄ LAS”
- Cieszymy się, że kolejne pokolenia Niezależnego Zrzeszenia Studentów angażują się w akcję sadzenia drzew. Bardzo wam dziękuję za waszą obecność w tym miejscu. To dla nas niezwykle istotne - podkreślił w słowie wstępu wiceminister Mazurek.
 
Minister przypomniał również o ważnej roli lasów w redukcji CO2 przy okazji toczącego się równolegle projektu „Stop Smog” prowadzonego przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy.
 

Nowoczesne gospodarstwo nasienno-szkółkarskie


Każdego roku na terenie całego kraju Lasy Państwowe sadzą ponad 500 mln sadzonek, z których w przyszłości wyrosną dorodne drzewostany Informacja ta szczególnie jest istotna w kontekście Nadleśnictwa Daleszyce, na którego terenie od roku funkcjonuje jedno z najnowocześniejszych i największych gospodarstw nasienno-szkółkarskich w Polsce. Rocznie ten obiekt jest w stanie wyhodować 3 mln sadzonek drzew różnych gatunków. W ramach projektu na powierzchni 6 ha wybudowano namioty foliowe, halę siewów i przechowalnie nasion. Na terenie szkółki znajdują się także pola produkcyjne oraz dwie przechowalnie. Pomieszczą one 2 mln sadzonek, które mogą tam bezpiecznie przezimować. Nowoczesny obiekt został w 100 proc. został sfinansowany ze środków Lasów Państwowych.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!