| Autor: redakcja

Rozrzutnik obornika Pichon, opinia użytkownika

Dla gospodarstwa Gospodarza Jarmużewskiego najważniejsze jest solidne wykonanie i odpowiednia pojemność rozrzutnika obornika, a także jego niezawodność i gotowość do użycia w każdej chwili.
Na gospodarstwie rodzinnym Jarmużewskich w województwie wielkopolskim, zajmującym się produkcją roślinną i zwierzęcą hoduje się trzodę chlewną w systemie ściółkowym . W związku z tym , tak niezastąpionym w codziennej pracy jest dobór właściwego rozrzutnika obornika, szczególnie jeśli gospodarstwo jest nastawione na naturalne nawożenie upraw.
 
Gospodarz Jakub Jarmużewski wśród zalet rozrzutnika podkreśla pojemność maszyny. Skrzynia jest długości 5,5 metra, co na rynku jest mało spotykane. Podkreśla także łatwość i wygodę załadunku tych 16 metrów sześciennych. Przy zastosowaniu bardzo szerokich łyżek w ładowaczu nie trzeba brać po połowie załadunku obornika, a można spokojnie pełnymi łyżkami szybko i wygodnie załadować do pełnia rozrzutnik Pichon.
 
Rozrzutnik obornika Muck Master M1655 nie wymaga dużej mocy ciągnika. Gospodarz podkreśla, że producent zaleca 10 KM w przeliczeniu na metr sześcienny maszyny. Jeżeli więc pojemność rozrzutnika wynosi 16 metrów sześciennych, to optymalna moc silnika ciągnika powinna wynieść 160 KM.
 
Model tego rozrzutnika doskonale sprawdzi się w gospodarstwach, gdzie lokalizacje pól są rozmieszczone w różnych miejscach, gdyż taki rozrzutnik świetnie poradzi sobie w trakcie transportu - Ma jedną oś, duże koło, łatwo się toczy, więc przy zawracaniu i w ogóle przy grząskich terenach nie ma żadnego problemu - zauważa Jakub Jarmużewski.


Tagi:
źródło: