| Autor: redakcja1

Rynek jabłek we Francji

Francuskie Ministerstwo Rolnictwa opublikowało najnowsze dane dotyczące tegorocznych zbiorów jabłek we Francji – podaje FAMMU/FAPA.

Rynek jabłek we Francji

Zbiory jabłek

Jak wynika z danych na koniec sierpnia w 2014 roku, zebrane zostanie 1,667 mln ton tych owoców, a więc o 4% mniej w odniesieniu do minionego roku i o 3% mniej wobec przeciętnej wielkości zbiorów z okresu lat 2009-2013. jeszcze do niedawna WAPA (Światowe Stowarzyszenie Producentów Jabłek) oceniło francuską produkcję na 1,487 mln ton. Owoce te uprawiane są w tym roku na obszarze 39,2 tys. ha. Rynek jabłek.

Eksport jabłek
 

W minionym roku Francuzi wyeksportowali łącznie 525,4 tys. ton jabłek, w tym 370 tys. ton skierowano na unijny rynek, gdzie największym importerem była Wielka Brytania z wynikiem ponad 107 tys. ton. Natomiast 155,5 tys. ton wysłano do pozostałych państw trzecich.

Import jabłek
 

W tym samym czasie import wyniósł prawie 250 tys. ton, w tym 168,7 tys. ton to dostawy unijne. Z kolei największym dostawcą była Hiszpania– 40,2 tys. ton i Niemcy - 36 tys. ton.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!