| Autor: redakcja1

Rekordowe ceny arbuzów

Sezon urlopowy w pełni. Mieszkańcy aglomeracji stołecznej wyjechali na wakacje. Sklepikarze i sprzedawcy straganowi narzekają na niskie obroty. Za to hurtownie owoców i warzyw działające w rejonach wakacyjnych (Mazury, Pomorze) notują rekordowe obroty.

Rekordowe ceny arbuzów
Rynek owoców
 
Arbuzy biją na Rynku rekordy sprzedaży – swoja popularność zawdzięczają upalnej pogodzie. W ciągu tygodnia podrożały z 1,2 zł/kg do 1,8 zł/kg. W tym sezonie najbardziej popularne są te pochodzące z Grecji i Włoch. Fachowcy polecają zakup tych największych, ponieważ są najbardziej dojrzałe a przez to słodkie.

Polskie jabłka odmian Piros, Delicates, Paula Red, Celesta, Antonówka - duża podaż a przez to spadające ceny. Handlowcy mogą je kupić od 1 zł/kg do 1,66 zł/kg. Cena zależy od kalibru owoców.

W minionym tygodniu obserwowaliśmy przebudowę na rynku malin. Skończyły się odmiany letnie a ich miejsce zajęły maliny jesienne czyli Polka i Polesie. Będą w podaży aż do pierwszych przymrozków. Wynikiem tej przebudowy byłe chwilowe braki i wahania cen. Dziś podaż już się stabilizuje i kosztują od 6 do 8 zł/kg (opakowania 0,5kg).

Śliwki odmian wielko i średnio owocowych i typu Węgierka – bardzo duża podaż w wyniku sprzyjających warunków kwitnienia wiosną. Ceny od 0,8 zł/kg do 1,5 zł/kg.

Aronia – bardzo cenny zdrowotnie i kulinarnie owoc już jest w podaży. Cena około 2,5 zł/kg.

 
Rynek warzyw
 
Papryka, bakłażany, cukinie, fasolka szparagowa – dzięki dedykowanej dla nich pogodzie mamy dużą podaż i niskie ceny 2-3 zł/kg wszystkich wcześnie wymienionych.

Kłopoty z dostawami warzyw kapustnych w wyniku suszy. Jak na tę porę wysokie ceny: kalafior, kapusta biała i brokuł 2,5-4 zł/sztukę.

Wreszcie spadły ceny pietruszki korzeniowej z 13 zł/kg do 8-9 zł/kg, ponieważ mamy już w ofercie korzenie tegoroczne.

Sezon ogórkowy w pełni. Ceny stabilne niskie 2 zł/kg szklarniowych i 0,8-1,5 zł/kg gruntowych.


Tagi:
źródło: