| Autor: redakcja1

Tanieją owoce i warzywa

Nareszcie na hurtowych rynkach już są zauważalne spadki cen warzyw i owoców.

Tanieją owoce i warzywa


Dużą różnicę w cenie można zauważyć też w przypadku ogórków szklarniowych, a także pomidorów, które również dość znacznie potaniały. Z danych ekspertów wynika, że za rzodkiew oraz sałatę zapłacimy nawet o kilkadziesiąt procent mniej.


W dół powędrowały ceny pieczarek, co nikogo nie dziwi, ponieważ nie cieszą się one w tym okresie zbyt dużym zainteresowaniem. Aktualnie konsumenci poszukują na rynku nowalijek rezygnując na jakiś czas ze standardowych przysmaków. Podobnie jak w poprzednich latach, tanieje teraz papryka importowana, która odnotowała spadek aż o 41 procent.


Z owoców głownie potaniały brzoskwinie, w niektórych przypadkach ceny zmniejszyły się o blisko 38 procent. Podobną tendencję spadkową obrały owoce cytrusowe i winogrona.


Bardzo szybkie zniżki można zauważyć również na przykładzie truskawek, które tanieją z dnia na dzień. No cóż, jeszcze do niedawna kilogram tych owoców nie kosztował mniej niż 19-22 złote za kilogram. Tymczasem w niektórych rejonach Polski ceny spadły do 5-6 złotych za tą samą ilość.


Nie wiadomo jednakże do jakiego poziomu spadną ceny truskawek. Jak twierdzą eksperci zapotrzebowanie na owoce ciągle rośnie, a niedogodne warunki pogodowe przyczyniły się do tego, że w tym roku będzie ich zdecydowanie mniej.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!