| Autor: redakcja12

"Agro na Obcasach" w Gdańsku

Dnia 27 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Agro na Obcasach” dedykowane kobietom – działaczkom w sektorze rolnym. Podczas spotkania w Gdańsku, pojawiło się ponad 300 pań.

Agro na Obcasach

W poniedziałkowe popołudnie, gdański Stary Maneż zamienił się w miejsce pełne kobiet z sektora agro. Bank BGŻ BNP Paribas, tym razem we współpracy z Pomorską Izbą Rolniczą, po raz kolejny zorganizował cykl spotkań pt. „Agro na Obcasach”. Czas przyjemnie umilał wszystkim zgromadzonym gościom koncert „O sole mio” w wykonaniu Trzech Tenorów: Tomasza Madeja, Adama Zdunowskiego oraz Dariusza Stachury w towarzystwie dwóch wspaniałych sopranistek: Aleksandry Wiwały i Emilii Zielińskiej przy akompaniamencie orkiestry kameralnej im. Jana Kiepury. Podczas spotkania w Gdańsku, były obecne przedstawicielki lokalnych instytucji, czynnie wspierające rozwój kobiet w rolnictwie: ARiMR, KRUS, ANR czy PODR.
 
- Chcemy docenić kobiety i chcemy żeby spędziły trochę czasu w miły, fajny, kulturalny sposób i jeszcze na dodatek, aby mogły porozmawiać między sobą i podzielić się doświadczeniami. - zaznaczyła Agnieszka Wilczyńska, kierownik Zespołu Trade Marketingu BŻ BNP Paribas.
 
Spotkania „Agro na Obcasach” mają na celu przede wszystkim docenić trud i pracę kobiet w świecie rolniczym, jak również umożliwić im szansę na dalszy rozwój i poszerzanie horyzontów w tej tematyce. Cykl tych spotkań to czas, aby kobiety z sektora rolnego, mogły wspólnie wymieniać się doświadczeniami i udzielać nie tylko w dziedzinie gospodarstwa rolnego, ale również społecznie i kulturalnie. Coraz częściej to kobiety podejmują kluczowe decyzje względem swoich gospodarstw.
 
- Rola kobiety we współczesnym gospodarstwie rolnym jest coraz większa. Kobiety w agrobiznesie, w sektorze agro są coraz odważniejsze. Coraz więcej decyzji podejmują, coraz więcej decyzji chcą podejmować nie tylko jeśli chodzi o gospodarstwo rolne, ale również w ogóle o całe społeczności.- podkreśliła pani Wilczyńska.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!