| Autor: mikolaj

AGRO-PARK 2014. Wielkie rolnicze święto w Lublinie

W 2014 roku w dniach 25-26 października Lublin po raz siódmy stanie się najważniejszym ośrodkiem rolnictwa w Polsce Wschodniej. Na te dni została bowiem zaplanowana kolejna edycja targów AGRO-PARK – wydarzenia dedykowanego rolnikom stawiającym na nowatorskie rozwiązania dla swojego gospodarstwa rolnego.

AGRO-PARK 2014. Wielkie rolnicze święto w Lublinie
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"

AGRO-PARK 2014

W tym roku AGRO-PARK ponownie będzie gościł czołowych producentów, a także dystrybutorów maszyn stosowanych w rolnictwie i sadownictwie, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Nie zabraknie również nowości technologicznych wykorzystywanych w procesie uprawy jak i przechowywania plonów oraz tych, które dedykowane są gospodarstwom zajmującym się chowem zwierząt. Głównym Patronem Internetowym Targów AGRO-PARK 2014 jest Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl

Organizatorami wydarzenia są jak w latach ubiegłych Targi Lublin i Międzynarodowe Targi Poznańskie. - Sukces ubiegłorocznej edycji świadczy o tym, że w tej współpracy osiągnęliśmy efekt synergii w pełni wykorzystując swoje doświadczenia, na bazie których udało się stworzyć jedno z ważniejszych w Polsce spotkań dla branży rolniczej – podkreśla project manager Mirosław Maciej Wituch.  - W tym roku spodziewamy się, że w targach AGRO-PARK będzie brać udział blisko 200 wystawców oraz około 20 tys. rolników. Dlatego też do dyspozycji wszystkich uczestników planujemy oddać powierzchnię ponad 12 tys. m2.

Pierwszy dzień targów AGRO-PARK 2014

Pierwszy dzień targów będzie dedykowany profesjonalistom poszukującym nie tylko optymalnego wyposażenia gospodarstwa rolnego, ale również pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nowatorskich technik uprawy czy hodowli. Zaplanowane szkolenia poprowadzą europejskiej sławy specjaliści, którzy podzielą się najnowszymi rozwiązaniami i osiągnięciami nauki. Tego dnia dowiemy się również komu zostanie przyznany tytuł ROLNIKA LUBELSZCZYZNY.

Szkolenia rolnicze na AGRO-PARK 2014

Tegoroczny AGRO-PARK to także szkolenia rolnicze, przygotowane z Polskim Wydawnictwem Rolniczym oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Już w sobotę 25 października (godz. 11.00) będzie można spotkać się z inż. Adamem Paradowskim, który omówi najnowsze techniki odchwaszczania podczas seminarium Nie pozwól, aby chwasty zabrały ci plon! . Tego samego dnia o godz. 13.00 prof. Zygmunt Pejsak,  poprowadzi seminarium Bioasekuracja – zasadniczy sposób ochrony przed afrykańskim pomorem świń (ASF) oraz innymi chorobami”. Drugiego dnia targów zapraszamy z kolei na szkolenie z dr Krzysztofem Janeczko na temat Wykrywania i rozpoznawania istotnych dla stada chorób zakaźnych bydła – BVD, IBR,  paratuberkulozy”.

Zdjęcia live z Lublina znajdziecie na naszym Fanpage

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: