| Autor: redakcja1

Agro-Park 2019 już za nami

Pierwszy weekend marca w Lublinie należał do rolników. W dniach 2-3 marca 2019 roku na terenie Targów Lublin spotkali się profesjonaliści z branży rolniczej z właścicielami gospodarstw. Do Lublina zawitały również znakomite osobistości, które podzieliły się fachową wiedzą z szeroką publicznością.

Agro-Park 2019 już za namiTargi Rolnicze AGRO-PARK zostały przygotowane z myślą o przedstawicielach z każdego sektora rolniczego oraz osobach poszukujących nowatorskich rozwiązań i chcących poprawić jakoś wykonywanej pracy w gospodarstwie rolnym. Wydarzenie to stało się miejscem spotkań dla rolników, którzy w atmosferze dobrej zabawy i pozytywnych emocji przygotowali się do nowego sezonu rolniczego.

Targi AGRO-PARK nie tylko rozpoczęły sezon spotkań dla rolników, ale też wyznaczyły nowe trendy. To bardzo ważne i cieszące się wielką popularnością święto dedykowane branży rolniczej. Tegoroczna edycja po raz kolejny umożliwiła nawiązanie kontaktów sprzedażowych, zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań oraz poszerzenie horyzontów poprzez udział w fachowych seminariach. Targi były też okazją do spotkania w gronie profesjonalistów z branży oraz zasięgnięcia porad na temat najnowszej technologii i rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie, uprawie roślin czy chowie zwierząt.
 
Targi Rolnicze AGRO-PARK łączą różne sektory rolnicze nie tylko z Polski, ale i Europy. W ciągu dwóch dni Targi odwiedzili przedstawiciele branży m.in. z Ukrainy czy Białorusi. Wabikiem na zagranicznych zwiedzających jest przede wszystkim bogata ekspozycja maszyn.

Ekspozycję wzbogaciły trzy bardzo interesujące seminaria. Poprowadzili je specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz z IOR PIB Poznań oddziału w Rzeszowie. Pierwszym prelegentem była dr Zuzanna Sawinska, która przybliżyła temat
Ochrony zbóż przed chorobami. Dr Paweł Bereś poruszył zagadnienie dotyczące metody ochrony kukurydzy przed szkodnikami i nowe zagrożenia. Tematem przewodnim ostatniego seminarium były adiuwanty w praktyce. Opowiedział o nich prof. dr hab. Zenon Woźnica.Tagi:
źródło: