| Autor: redakcja1

AGRO-TECH 2018 w Minikowie – podsumowanie

W miniony weekend, w dniach 30 czerwca 1 lipca 2018 roku, w Minikowie niedaleko Nakła nad Notecią odbyły się 41. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo.

AGRO-TECH 2018 w Minikowie – podsumowanieAGRO-TECH Minikowo
W trakcie tegorocznego Agro-Techu zwiedzający mieli okazję do zapoznania się z szerokim wachlarzem produktów niezbędnych w każdym gospodarstwie. Właśnie w Minikowie rolnicy mogli znaleźć optymalne i najnowsze rozwiązania dla swoich gospodarstw oraz zaczerpnąć fachowych porad m.in. ze strony Ministerstwa Rolnictwa, czy też Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto zaznaczyć, iż Ministerstwo Rolnictwa od lat wspólnie z agencjami rolniczymi organizuje kompleksowe stoisko informacyjno-promocyjne.

Pokazy maszyn

Podczas targów odbyły się pokazy starych ciągników, które to cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem wśród przybyłych.
 
Centrum Hodowli i Nasiennictwa
 
W specjalnie wydzielonym sektorze, w sąsiedztwie kolekcji roślin uprawnych zlokalizowane były również stoiska czołowych polskich hodowli. Najważniejszą częścią Centrum Hodowli i Nasiennictwa była jedna z najlepszych w kraju kolekcja roślin – zbóż, rzepaku, strączkowych, traw i motylkowych itp., gdzie można było obejrzeć blisko 200 odmian roślin.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych
Od wielu lat targom AGRO-TECH towarzyszy Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której są prezentowane i nagradzane najlepsze zwierzęta hodowlane. Na ringu została przeprowadzona ocena i prezentacja zwierząt, a najbardziej wartościowe okazy zdobyły tytuł super czempiona, czempiona i wiceczempiona. W kategorii krów mlecznych superczempionem została krowa pochodzącą z hodowli STADNINA KONI DOBRZYNIEWO w Dobrzyniewie, a w kategorii jałowic mlecznych jałówka z hodowli AGRO-DABRÓWKA w Dąbrówce.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!