Agroprzedsiębiorca RP 2015. Wybrano najlepszych Agrobiznesmenów Roku

Po raz 25 rekomendowani przez Kapitułę do tytułu Agrobiznesmena Roku najlepsi rolnicy, przedsiębiorcy i przedstawiciele sektora pracującego na rzecz rolnictwa i agrobiznesu zostali uhonorowani oficerskimi szablami, buzdyganami i okolicznościowymi dyplomami. W jubileuszowej Gali Agroprzedsiębiorca RP 2015, która odbyła się w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II w Warszawie udział wziął m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Agroprzedsiębiorca RP 2015. Wybrano najlepszych Agrobiznesmenów Roku

Agroprzedsiębiorca RP 2015

Kandydatów do tytułów rekomendują Kapitule Konkursu biznesmeni, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji państwowej, organizacje i związki branżowe. Kandydat muszą posiadać duże doświadczenie w agrobiznesie i mieć wyjątkowe predyspozycje do sprawnego zarządzania reprezentowanym przedsiębiorstwem posiadającym silną pozycję rynkową.

Wyróżnienia wręczono w następujących kategoriach: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu RP i Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP.

W kategorii Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2015 wyróżnienia otrzymali:
Zbigniew Ajchler i Rajmund Gąsiorek.




W kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2015 nagrodzono: Huberta Buksowicza, Bogdana Denarskiego, Janusza Gruszczewskiego, Arletę Linka, Zbigniewa Matkowskiego, Alicję i Krzysztofa Spychalskich, Krystynę i Tadeusza Szepietowskich, Tadeusza Ziółkowskiego oraz Jana Szkudlarczyka

Zasłużonym Promotorem Agrobiznesu RP 2015 został prof. dr hab. Alojzy Szymański. Z kolei, tytułem Wybitnego Promotora Agrobiznesu RP 2015 uhonorowano prof. Tadeusza  Pawłowskiego.

Srebrny jubileusz Konkursu Agroprzedsiębiorca RP był okazją do przypomnienia przemian zachodzących na polskiej wsi i w otoczeniu rolnictwa.

Przez 25 lat szablami zostało wyróżnionych 330 agrobizmesenów. Gratulując wszystkim laureatom sukcesów minister Krzysztof Jurgiel życzył dalszego rozwoju w budowaniu silnej pozycji polskiego agrobiznesu zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

- Polskie rolnictwo wymaga szczególnej uwagi. Trudna jest sytuacja na wielu rynkach rolnych, a szczególnie rynku mleka i wieprzowiny. Podejmowane będą działania zarówno bieżące jak i długofalowe -  powiedział minister  Jurgiel i dodał, że polscy rolnicy nie mają takich samych warunków wsparcia i dlatego bardzo ważny będzie przegląd Wspólnej Polityki Rolnej.


Według szefa resortu rolnictwa głównym celem wszystkich zmian w polityce rolnej państwa musi być poprawa poziomu życia rodzin rolniczych i pozostałych mieszkańców terenów wiejskich. Minister zapowiedział opracowanie „Paktu dla obszarów wiejskich”, który w sposób kompleksowy będzie obejmował politykę rozwoju tych terenów z uwzględnieniem wykorzystania środków Wspólnej Polityki Rolnej, Funduszu Spójności oraz krajowych.


Tagi:
źródło: