| Autor: redakcja1

ARENA AGRO Ostróda 2015 - podsumowanie

Za nami premierowa edycja halowej Wystawy Maszyn Rolniczych ARENA AGRO OSTRÓDA 2015. Impreza odbyła się w dniach od 14 do 15 lutego 2015 roku w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Arena Ostróda.

ARENA AGRO Ostróda 2015 - podsumowanie
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"ARENA AGRO Ostróda 2015

Gospodarzem wydarzenia była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, a Patronat Honorowy nad imprezą sprawowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierwszą profesjonalną wystawę branżową w północno-wschodniej Polsce zorganizowano w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Debiut ARENY AGRO wypadł więcej niż dobrze. Rolnicy pozytywnie ocenili również wybór weekendu w połowie lutego jako terminu wystawy. W miniony weekend dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja. Jak wskazał system liczenia wejść wiemy, w ciągu dwóch dni imprezę łącznie odwiedziło 18 394 osób. Warto wspomnieć, że organizatorzy zapewnilii wstęp wolny dla wszystkich odwiedzających oraz bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogły natomiast liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu.

(kliknij, aby powiększyć)


Na wystawie prezentowane były największe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych. Podczas imprezy, na powierzchni 10 000 m2 swoją ofertę przedstawiło ponad 100 wystawców reprezentujących blisko 150 polskich i zagranicznych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie i efektywnie spędzić czas. Rolnicy z zainteresowaniem oglądali różne nowinki rynkowe. Przeprowadzali także owocne rozmowy biznesowe, których efektem były zawierane transakcje i zakup maszyn. W opinii odwiedzających ARENA AGRO stała się profesjonalną płaszczyzną prezentacji maszyn i urządzeń dla rolnictwa, a jednocześnie impulsem do rozwoju.
 
- Cieszę się, że Polskiej Izbie Maszy i Urządzeń Rolniczych udało się z sukcesem wprowadzić na rynek nową profesjonalną wystawę dedykowaną naszej branży. ARENA AGRO OSTRÓDA ma z pewnością ogromny potencjał rozwoju. Dołożymy wszelkich starań w przyszłości, żeby kolejne edycje tej imprezy były jeszcze lepsze i bogatsze w ofertę maszyn i urządzeń rolniczych. Liczymy na to, że zadowoleni wystawcy i rolnicy będą do nas wracać. W imieniu organizatora serdecznie dziękuję wszystkim za to, że tak licznie byli tutaj z nami w ten zimowy, słoneczny weekend! - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMIUR.

 
Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: