CAVALIADA Lublin 2014

Od 6 do 9 marca 2014 r. na terenach Targów Lublin trwały drugie w obecnym cyklu CAVALIADA TOUR zawody jeździeckie organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i jednocześnie druga edycja Cavaliady Lublin. Cavaliada Tour odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

To sportowo-jeździeckie wydarzenie składało się z części sportowej „Cavaliada Sport”, czyli zawodów jeździeckich rangi CSI 2*, na których rozegrano 11 konkursów w skokach przez przeszkody z udziałem 91 jeźdźców na 174 koniach reprezentujących 8 państw Europy Środkowo-Wschodniej, oraz Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami „Volkswagen”, w którym zaprezentowało się 6 zaprzęgów parokonnych. Drugą część imprezy stanowiły pokazy „Cavaliada Show”.

W ramach „Cavaliady Sport” został rozegrany Konkurs nr 8 Dużej Rundy pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Wygrał go reprezentant Polski Andrzej Głoskowski dosiadający konia Cros. Drugie miejsce zajął jeździec z Litwy Kristupas Petraitis na koniu Lordano, a trzeci był także Polak Łukasz Kosa na Chito Blue. Zwycięzcom Prezes ANR Leszek Świętochowski złożył gratulacje oraz wręczył im nagrody. Konkurs nr 11 będący Grand Prix Lublina wygrał weteran skoków Jarosław Skrzyczyński na koniu Crazy Quick. Drugi był Ales Opatrny z Czech dosiadający konia Zandiro, a ostatnie miejsce na podium wywalczył Andrzej Głoskowski na Crosie.

W ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami odbył się konkurs, w którym startował zawodnik Sudeckiego Ludowego Klubu Jeździeckiego Bartłomiej Kwiatek powożący parą ogierów rasy śląskiej ze Stada Ogierów w Książu. Jego zaprzęg zajmuje w tegorocznej klasyfikacji 1 miejsce. W Lublinie zwyciężył po raz drugi. Poprzednio tryumfował w pierwszych zawodach, które odbyły się w Poznaniu w dniach 5-8 grudnia 2013 r.

W pokazach „Cavaliada Show” wystąpiła grupa amazonek na ogierach czystej krwi arabskiej ze Stadniny Koni Janów Podlaski oraz zaprezentowano konie arabskie czystej krwi ze Stada Ogierów w Białce. Nadzór właścicielski nad obiema spółkami sprawuje Agencja Nieruchomości Rolnych – jeden ze współorganizatorów i sponsorów zawodów Cavaliada Tour.

Trzecie podsumowujące zawody odbędą się w dniach 13-16 marca br. w Warszawie.