| Autor: mikolaj

CAVALIADA Poznań 2014

W dniach 4-7 grudnia w Poznaniu odbyła się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie – CAVALIADA Poznań 2014 CSI3*-W / CSIYH1* / CSI1*. CAVALIADA Poznań po raz piąty odbyła się w stolicy Wielkopolski. Poznańskie wydarzenie otwiera cykl CAVALIADA Tour w sezonie halowym 2014/2015. Rangę zawodów w Poznaniu podkreślają eliminacje Pucharu Świata.

CAVALIADA Poznań 2014

CAVALIADA Poznań 2014

Patronat honorowy nad cyklem Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody CAVALIADA Tour 2014/15 i jej trzy odsłony: CAVALIADA Poznań CSI3*-W (4-7.12.2014), CAVALIADA Lublin CSI2* (19-22.02.2015) oraz CAVALIADA Warszawa CSI3*-W (12-15.03.2015), Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata - sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a jednym z partnerów wydarzenia jest Agencja Nieruchomości Rolnych, reprezentowana w Poznaniu przez Prezesa Leszka Świętochowskiego.

Poznań Cup CSI3*-W

Poznań Cup CSI3*-W są to emocjonujące zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej rozgrywane w ramach eliminacji Pucharu Świata, w których startują najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy. To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w Europie Środkowej.

Grand Prix CAVALIADA Poznań

Tegoroczną Grand Prix CAVALIADA Poznań, wygrał Felix Hassmann na horse Gym's Balzaci. Konkurs ten zaliczany do Pucharu Świata, FEI Ranking oraz Cavaliada Tour Ranking 2014/2015. Niemiec przejechał bezbłędnie finałową rozgrywkę z czasem 36:48. Było to trzecie zwycięstwo Hassmana podczas tegorocznej Cavaliady, a drugie zwycięstwo Grand Prix na Cavaliadzie. Poznańska publiczność wyjątkowo mocno kibicowała Michałowi Kaźmierczakowi na Stakato, który w finałowym konkursie zajął drugie miejsce. Polak pojechał krótko, szybko i rozsądnie, z minimalnie dłuższym czasem. Trzecie miejsce zajął Belg Bert Prouve.
Halowy Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego
Po raz pierwszy w historii tej imprezy rozegrano Halowy Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Konkurs odbył się pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych i przyciągnął najlepszych zawodników tej konkurencji z Polski i zagranicy. Zwycięzcą konkursu został Paweł Warszawski na koniu HUZAR, hodowli Stadniny Koni Walewice.
Halowy Puchar Polski w powożeniu zaprzęgami
Tradycyjnie już, ogromne emocje wśród publiczności wzbudził  Halowy Puchar Polski w powożeniu zaprzęgami, który po raz kolejny, podobnie jak w roku ubiegłym, wygrał zawodnik SO Książ, najlepszy powożący w kraju – Bartłomiej Kwiatek.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: