Leszek Warzyła Chłopem Roku 2016

Coroczne racławickie święto Chłop Roku 2016 odbyło się już po raz XXII pod pomnikiem Bartosza Głowackiego na błoniach wsi Janowiczki w województwie małopolskim. Tradycyjnie odbyło się także ogólnopolskie spotkanie Bartoszów i Wojciechów. Zorganizowano wystawę sprzętu rolniczego i festyn ludowy.

Leszek Warzyła Chłopem Roku 2016

Chłop Roku 2016

Organizatorami konkursu na Chłopa Roku byli: Izby Rolnicze, Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu Współpracy i Rozwoju Racławic oraz wójt gm. Racławice. Honorowy patronat nad imprezą objął minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, marszałek  województwa małopolskiego Jacek Krupa, wojewoda małopolski Józef Pilch, rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prof. dr hab. Inż. Włodzimierz Sady i przewodniczący Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim Czesław Siekierski.
 
O tytuł Chłopa Roku 20016 rywalizowało sześciu rolników z województw: łódzkiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Województwo małopolskie miało w tym roku dwóch  reprezentantów.
 
Ostatecznie, po wielu zmaganiach, Chłopem Roku 2016 został Leszek Warzyła z woj. świętokrzyskiego. Zwycięzca otrzymał nagrodę główną - statuetkę „Chłop Roku 2016” ufundowaną przez ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz inne liczne nagrody. Zwycięzca prowadzi 15 ha gospodarstwo w Sieńsku w gminie Słupia Jędrzejowska. Specjalizuje się w produkcji zbóż i produkcji zwierzęcej w cyklu zamkniętym.


Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: