| Autor: redakcja1

Debata z Premierem RP - transmisja online

W piątek 1 marca rozpoczęła się II. edycja Europejskiego Forum Rolniczego. Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej, odbywa się w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa i potrwa do soboty. Wśród tematów poruszanych podczas Forum w 2019 jest kwestia stanu i perspektyw rozwoju wymiany handlowej towarów i usług rolniczych z krajami pozaeuropejskimi.

Europejskie Forum Rolnicze tradycyjnie już rozpoczęła debata nt. Wspólnej Polityki Rolnej UE w nowej perspektywie budżetowej z udziałem, m.in. Komisarza UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich – Phila Hogana oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP – Jana Krzysztofa Ardanowskiego, a także przedstawicieli resortów rolnictwa, m.in. z Hiszpanii, Słowacji, Węgier oraz Czech.
 
W ramach wydarzenia poruszono również tematykę innowacji i nowoczesnych rozwiązań w branży rolno-spożywczej. O kwestiach związanych, m.in. z bezpieczeństwem żywności, legislacją, wykorzystaniem technik IT oraz działaniami realizowanymi w ramach programu „Horyzont 2020” rozmawiają eksperci z Komisji Europejskiej oraz Polski.
 
Podczas Forum odbywa się także dyskusja w formule dialogu obywatelskiego nt. polityki zrównoważonego rozwoju jako szansy dla wzrostu znaczenia obszarów wiejskich w Polsce. Zaproszenie do udziału w debacie przyjęli: Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów RP, Phil Hogan – Komisarz UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich oraz Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tematyka dyskusji obejmuje skuteczne sposoby realizacji polityki zrównoważonego rozwoju.

 Tagi:
źródło: