| Autor: mikolaj

Deszczowa ROLTECHNIKA

Jedno z najważniejszych wydarzeń plenerowych w branży rolniczej w województwie wielkopolskim przeszło do historii. W dniach 20-21 sierpnia 2016 r. w Wilkowicach odbyła się Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA. Już tradycyjnie ROLTECHNIKA odbyła się w tym samym czasie co XV Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka.

Deszczowa ROLTECHNIKAROLTECHNIKA 2016

Organizatorami XI edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA i XV Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”. Połączenie wspólnej wiedzy i doświadczeń przyczyniło się do dużego zainteresowania wydarzeniem, które zarówno wystawcy, jak i zwiedzający doceniają przede wszystkim za niepowtarzalny charakter. Wspaniały klimat silnie oddziałuje na proces zachowania zabytkowej mechanizacji rolnictwa - ważnego składnika europejskiego dziedzictwa kulturowego. Wpływa także na rozwój kolekcjonerstwa starych maszyn rolniczych w Polsce. Rangę Festiwalu potwierdził patronat honorowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA wspierana była także m.in. przez Portale Gospodarz.pl. i Gospodarz.tv.

Stare i nowe w jednym miejscu


W Wilkowicach na zwiedzających czekały m.in.: bogata ekspozycja maszyn i urządzeń rolniczych, wiele odrestaurowanych traktorów oraz możliwość podziwiania starych ciągników na placu manewrowym. Program wydarzeń wzbogaciły również tractorpulling, pokazy starych maszyn w polu, parada starych ciągników czy wyścigi traktorów. Te wszystkie wydarzenia przyciągnęły do Wilkowic nie tylko profesjonalnych kolekcjonerów czy pasjonatów techniki zabytkowej, ale też hobbystów oraz rodziny z dziećmi. W opinii wystawców, połączenie Wystawy Rolniczej oraz Festiwalu Starych Ciągników pozwala stworzyć jedną z najbardziej fascynujących imprez polowych w naszym kraju, która od lat skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do unowocześniania gospodarstw rolnych. Podobnie myślą zwiedzający, którzy mimo nieco kapryśnej pogody z zaciekawieniem przyglądały się innowacyjnym ciągnikom i maszynom rolniczym oraz kulowym traktorom.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło: