Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Festiwal Chlebów Świata

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniach od 21 do 23 marca w Warszawie odbywał się Festiwal Chlebów Świata.

W dniach od 21 do 23 marca w Warszawie odbywał się Festiwal Chlebów Świata.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Celem imprezy jest promocja chleba, pokazania jego powszechności, a zarazem jego różnorodności. Festiwal składa się z dwóch segmentów. Pierwszy to prezentacja wypieków pieczywa według receptur kultywowanych w różnych częściach świata, a drugi to ekspozycja producentów pieczywa oraz związanych z piekarnictwem produktów.

Chleb jemy codziennie. W polskiej tradycji jest on symbolem nie tylko żywności, ale także dostatku i pomyślności. Dziś, każdy może się przekonać ile pracy i wysiłku wymaga jego wytworzenie, a przecież często jest on marnowany. Na świecie prawie miliard ludzi cierpi z powodu głodu. Wróćmy do tradycji poszanowania chleba i dbajmy o to by go nie brakowało w żadnym domu – powiedział minister Marek Sawicki zwiedzając festiwalowe stoiska.


Bogactwem smaków i zapachów zachwycał się także wicepremier Janusz Piechociński, który odwiedził festiwalowe stoiska i degustował różne gatunki pieczywa.

Nowością tegorocznej edycji są piekarnicze prezentacje, adresowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, realizowane co godzinę w formie zajęć lekcyjnych. Podczas festiwalu można poznać historię wypieku chleba nie tylko w Polsce, ale także w Chinach, Indonezji, czy Syrii. Można zobaczyć sposoby przygotowania: rogali świętomarcińskich, bio pieczywa, piady, pity, chlebów Indonezji, Palestyny, Serbii, Włoch i innych stron świata. Ciekawostką jest chleb kosmonautów.

Na stoiskach prezentowane są także inne, wysokiej jakości produkty żywnościowe. Są tu np. ciasta, sery krowie, kozie i owcze, sery dojrzewające, miody, pierzga, pyłek kwiatowy, przyprawy, zioła, bakalie, ekologiczne wędliny, a także powidła z buraków cukrowych.

Festiwal odbywał się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorzy festiwalu to: Stowarzyszenie Polskich Mediów, Warszawska Izba Turystyki wraz z Zespołem Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • W Polsce wykryto jaja potencjalnie zanieczyszczone fipronilem
 • W Polsce wykryto jaja potencjalnie zanieczyszczone fipronilem

  Z informacji otrzymanych poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) wynika, że partia potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem obranych ze skorupki jaj...
 • Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Wracają upały (9.08.2017)
 • Sytuacja hydrologiczna w Polsce. Wracają upały (9.08.2017)

  Zarządy Gospodarki Wodnej na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych. Gospodarka prowadzona na zbiornikach administrowanych przez regionalne zarządy gospodarki wodnej...
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu minionego roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% czyli o 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
 • Obrzędy Wielkanocne – wczoraj i dziś
 • Obrzędy Wielkanocne – wczoraj i dziś

  Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim upamiętniającym śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, i wiąże się z wieloma tradycjami.
 • Zakupy na święta uderzą w naszą kieszeń
 • Zakupy na święta uderzą w naszą kieszeń

  Wartość tegorocznych produktów żywnościowych, zakupionych na święta będzie o 6 – 7 proc. wyższa niż przed rokiem. To dość znacząca zmiana zarówno w ujęciu historycznym, jak i w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl