| Autor: redakcja1

HORT-TECHNIKA już niebawem

W dniach 27 do 28 listopada 2015 roku w Kielcach odbędzie się Wystawa Rybactwa Śródlądowego oraz Targi Sadowniczo-Warzywnicze HORT-TECHNIKA.

HORT-TECHNIKA już niebawem
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"

HORT-TECHNIKA 2015

W czasie trwania targów sadowniczo-warzywniczych każdy z przybyłych będzie miał okazję do zapoznania się z szeroką ofertą maszyn, sprzętu i urządzeń ogrodniczych, szklarni i folii tunelowych, torfów i podłoży, systemów nawadniania, akcesoriów ogrodniczych, chemii ogrodowej czy odzieży i obuwia ogrodniczego.

Poza tym będzie również możliwość zgłębienia swojej wiedzy w zakresie tematyki związanej ze szkółkarstwem oraz pszczelarstwem. W ramach HORT-TECHNIKI  odbędzie się Panel Pszczelarski, który skierowany jest głównie do przedsiębiorstw pszczelarskich, sklepów, hurtowni, skansenów, muzeów, wydawnictw oraz związków i stowarzyszeń przedstawiających branżę pszczelarską w Polsce i Europie. W obrębie panelu odbędą się warsztaty i szkolenia dla pszczelarzy, a także degustacje produktów pszczelich. Z kolei część targową stanowić będzie ekspozycja oferty producentów sprzętu i wyposażenia dla pszczelarzy jak etykiety i opakowania, odzież ochronna, ule, pokarm dla pszczół, środki chemiczne oraz fachowa literatura. Partnerem Panelu jest Polski Związek Pszczelarski. 

W trakcie targów Hort-Technika odbędzie się także Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wśród poruszanych tematów znajdą się głównie sytuacja i perspektywy grup producentów owoców i warzyw, przetwórstwo będące alternatywą dla sprzedaży, rolnictwo integrowane czy nowe zagraniczne kierunki zbytu. Głos w czasie konferencji zabiorą przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych m.in. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związku Sadowników RP, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Związku Grup Producentów  Owoców i Warzyw, Instytutu Sadownictwa w Skierniewicach, Polskiego Związku Pszczelarskiego czy Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy.

Natomiast w trakcie targów rybactwa zobaczyć będzie można szeroką gamę sprzętu i urządzeń do połowów, hodowli ryb, pasz, ofert farm rybnych, portów i jednostek rybackich, usług transportowych lądowych i wodnych, a także zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi wykonywania specjalistycznych badań naukowych. W programie wystawy znajdzie się również I Kongres Rybactwa Śródlądowego, w czasie którego poruszone zostanie taka tematyka jak: dofinansowanie w perspektywie 2014-2020, stan aktualny i perspektywy akwakultury i rybactwa śródlądowego w Polsce, aspekty prawa żywnościowego, regionalne produkty rybne czy certyfikacja w akwakulturze.


Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!