| Autor: redakcja1

Jesienny Agrotech coraz bliżej

Targi Agrotech to punkt obowiązkowy w kalendarzu każdego rolnika. Zawsze w marcu Targi Kielce gościły w swoich halach najnowsze ciągniki, kombajny i siewniki. Jednak w tym roku właściciele gospodarstw muszą zmienić swoje plany, bo… Agortech zaprasza jesienią! Starujemy już 8 października!

Jesienny Agrotech coraz bliżej
Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech. Nie udało się zorganizować wystawy w marcu, jednak fani maszyn i innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa będą mogli zwiedzić wystawę przygotowaną przez pracowników Targów Kielce w październiku.

Jesienny Agrotech to nowość, ale zapowiada się interesująco. Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele marek i dilerzy nowoczesnego sprzętu niezbędnego w gospodarstwie. Swoje odwiedziny w Targach Kielce należy zacząć od imponujących stoisk z ciągnikami, kombajnami, glebogryzarkami czy deszczownicami.

Nie zabraknie także maszyn do nawożenia, pielęgnacji i ochrony roślin. Gamę produktów zaprezentują nie tylko producenci rozdrabniaczy i opryskiwaczy, ale także firmy zajmujące się wytarzaniem mieszanek i granulatów. Właściciele gospodarstw będą mieli także okazję do zapoznania się z nowymi maszynami służącymi do siewu i sadzenia.

Agrotech to także ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu farm – systemy wentylacyjne do pomieszczeń gospodarczyk, fotowoltaika czy izolacje budynków.
 
– Pragniemy, aby rolnicy odwiedzający Targi Kielce mogli zapoznać się z kompleksową ofertą producentów maszyn: transportowych i uprawnych, ale także rozwiązań, które pomogą w pracy i domu – podkreśla Grzegorz Figarski, dyrektor projektu Agrotech.

Nowoczesne spotkanie i wiele możliwości

Rolnictwo, jako jeden z najważniejszych sektorów gospodarki wciąż się zmienia. Rosnące zapotrzebowanie na żywność, ale także dążenie do jak najbardziej ekologicznych rozwiązań wpływa na funkcjonowanie gospodarstw. - Rolnictwo 4.0 staje się faktem, którego nie możemy i nie chcemy pominąć organizując po raz kolejny targi Agrotech – mówi Grzegorz Figarski. 

Coraz więcej polskich rolników zaczyna wdrażać technologie cyfrowe, aby usprawnić funkcjonowanie swoich gospodarstw. Zautomatyzowane systemy sterowania, ukierunkowanie, nawożenie oparte na  ścisłych danych, a także czujniki analizy gleby -  to wszystko rozwija się na naszych oczach.  Targi Agrotech nie pozostają w tyle i do udziału w wydarzeniu zaprosiły przedstawicieli firm, zajmujących się cyfrowym rolnictwem.

O drobiu ze specjalistami

Podczas pierwszy w Targach Kielce gościć będzie Global Poultry Web Congres. Hybrydowe wydarzenie to dostęp do najnowszych treści z obszaru hodowli kurczaków, indyków czy gęsi. Ciekawe prelekcje wygłoszone przez międzynarodowych gości będzie można zobaczyć na żywo, ale także w formule on-line. Nie zabraknie także miejsca na wymianę doświadczeń czy dyskusję z ekspertami. Wśród tematów podejmowanych przez prelegentów znajdą się m.in.: dobrostan, genetyka czy choroby drobiu. Goście podejmą także rozmowy o precyzyjnej hodowli, która mocno wpisuje się w trend rolnictwa 4.0.

Konsultacje i rozwiązania finansowe dla gospodarzy

Targi Agrotech od lat współpracują z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucje na co dzień wspierają finansowo i prawnie rolników, przyznając dofinansowania i tworząc programy rozwojowe. Wystawa w Targach Kielce będzie doskonałą okazją do rozmowy z przedstawicielami instytucji, a także możliwością do zapoznania z ofertą i zakresem działań agencji Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza zaś do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech rozpoczynają się 8 października i potrwają trzy dni. Wydarzenie organizowane w Tragach Kielce od 26 lat, co roku przyciąga tysiące zwiedzających: rolników, właścicieli gospodarstw, ale także przedstawicieli samorządów.


Tagi:
źródło: