| Autor: redakcja1

Mazurskie Agro Show Ostróda 2018

Zakończyła się czwarta edycja Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA. Impreza podobnie jak przed rokiem zgromadziła tłumy rolników z regionu północno-wschodniej Polski. Wystawa odbyła się w dniach 10-11 lutego w obiekcie Expo Mazury w Ostródzie.

Mazurskie Agro Show Ostróda 2018

MAZURSKIE AGRO SHOW to wystawa, przede wszystkim regionalna, stworzona z myślą o rolnikach, którzy mieszkają i pracują w województwie warmińsko-mazurskim i województwach ościennych, a także przeznaczona dla regionalnych dystrybutorów reprezentujących wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych, także producentów nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin i innych firm z szeroko pojętej branży rolniczej.
 
- Po raz kolejny przekonujemy się, że pomysł zorganizowania wystawy w tym rejonie kraju był jak najbardziej uzasadniony. Po wcześniejszych trzech edycjach impreza zyskała już na znaczeniu i udało nam się przekonać wystawców i rolników, że warto tu przyjeżdżać. W tym roku ponownie stoiska firm zajęły całą dostępną powierzchnię wystawienniczą. Przypomnę, że jest to wystawa regionalna, a odwiedziło ją ponad 40 tys. rolników. Dokładnie było to 41 336 osób - mówi Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
Wystawa odbyła się w największych halach obiektu Expo Mazury i pomieściła stoiska 230 firm. Jest to rekordowy wynik i lepszy od zeszłorocznego o niemal 10%.
 
Pierwszego dnia wystawy imprezę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Pan Minister spędził w Ostródzie intensywny dzień: najpierw spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Po konferencji w udziałem Ministra odbyło się uroczyste otwarcie wystawy. Następnie zwiedził ekspozycję wraz z delegacją znamienitych gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe. Na koniec rozmawiał z rolnikami podczas spotkania otwartego, dotyczącego przede wszystkim polityki rządu dotyczącej rolnictwa. Na spotkaniu Pan Minister zaprezentował główne priorytety i kierunki rozwoju rolnictwa w naszym kraju.
 
Warto odnotować, że bezpośrednio po konferencji prasowej w obecności Ministra podpisano list intencyjny o współpracy przy organizacji wystawy hodowlanej „Zagroda”, pomiędzy Polską Izbą Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych a Expo Mazury.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: