| Autor: redakcja1

Medale Targów AGROTECH rozdane

W niecodziennej formule, bo po raz pierwszy online odbyła się Gala wręczenia wyróżnień, Złotych Medali i Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 26. Konkursu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

Medale Targów AGROTECH rozdane
Podczas transmisji głos zabrali: dr Andrzej Mochoń – prezes Zarządu Targów Kielce, przewodniczący komisji konkursowej dr inż. Andrzej Seliga, wyświetlony został także film Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
 
- Gratuluję tym, którzy otrzymali zarówno Puchar Ministra, jak i medale targowe. Jest to dużą gama firm, zarówno wysokiej jakości osiągnięć technicznych firm zachodnich, ale też co mnie cieszy rozwijających się, rosnących w siłę firm polskich produkujących maszyny, urządzenia, firm hodowlanych. Wszystkim państwu serdecznie gratuluję i wszystkich państwa pozdrawiam – mówił w nagraniu minister Ardanowski.

Nagrody otrzymali:

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII MASZYNY ROLNICZE:
  • Za zastosowanie systemu AFS Visio Pro umożliwiającego sterowanie wszystkimi elementami rolnictwa precyzyjnego, ustawieniami ciągnika i komunikacją otrzymuje Ciągnik CASE IH Magnum AFS Connect produkowany przez CNH INDUSTRIAL AMERICA zgłoszony przez CASE IH POLSKA z Płocka.
  • Za rozwiązania konstrukcyjne zwiększające bezpieczeństwo pracy i pozwalające na uzyskanie podwyższonego stopnia zgniotu wyróżnienie otrzymuje Prasa wielkogabarytowa New Holland Big Baler 1290 High Density produkowana przez New Holland Agriculture, CNH Industrial Belgia zgłoszona przez New Holland Agriculture Polska , CNH Industrial Polska z Płocka.
  • Za nowe rozwiązania konstrukcyjne poprawiające wydajność i ergonomię pracy operatora otrzymuje Ciągnik FENDT 942 produkowany przez AGCO Niemcy zgłoszony przez AGCO Polska z Paczkowa.
  • Za rozwiązania konstrukcyjne zwiększające precyzyjność i wydajność pracy Pług obracalny zawieszany IBIS VARIO S 5 z systemem automatycznej optymalizacji szerokości roboczej GeoPloughX, opartym o sygnał nawigacji satelitarnej produkowany przez UNIĘ z Grudziądza.
WYRÓŻNIENIE W KATEGORII ODMIANY:
  • Za wysoką odporność na suszę i mrozy otrzymuje pszenica ozima OPOKA wyhodowana przez Hodowlę Roślin Strzelce Grupa IHAR.
WYRÓŻNIENIE W KATEGORII NAWOZY:
  • za innowacyjny stymulator wzrostu na bazie aminokwasów, selenu oraz innych związków otrzymują Amino Stymulanit i Amino Selenit stymulatory wzrostu produkowane przez Przedsiębiorstwo ARKOP z Bukowna.
WYRÓŻNIENIE W KATEGORII: INNE PRODUKTY ZGŁOSZONE DO KONKURSU:
  • Za preparat mikrobiologiczny dedykowany do bioasekuracji przestrzeni chowu i hodowli zwierząt otrzymuje Synbiotyk Pro Bio Asekuracja produkowany przez ProBiotics Polska Magdalena Górska z Bratuszyna zgłoszony przez ProBiotics Polska Sp. z o.o. z Warszawy
  • Za siatkę rolniczą do pras belujących Tama Net + ROYALTM 3800 m produkowana przez TAMA Group z Izraela zgłoszona przez Tama Polska z Sieradza.
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: