| Autor: redakcja6

MTP - wciąż się rozwijamy

Międzynarodowe Targi Poznańskie to największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej, z blisko 60% udziałem w polskim rynku targowym. MTP dysponują 16. nowoczesnymi pawilonami oraz 77. salami konferencyjnymi z nowoczesną, liczącą 2000 miejsc Salą Ziemi.

MTP - wciąż się rozwijamy

Usytuowane na terenie MTP POZNAŃ CONGRESS CENTER jest największym i najnowocześniejszym w Polsce centrum konferencyjne - kongresowym, które organizuje ok. 2 000 wydarzeń rocznie z udziałem 0,5 min gości.
 

W ramach struktur MTP funkcjonuje również IDEAEXPO, czyli istniejący od ponad 30. lat, zespół ekspertów w zakresie projektowania i budowy stoisk oraz aranżacji powierzchni ekspozycyjnych w Polsce i za granicą, realizujący blisko 6 000 stoisk rocznie.
 

Na MTP odbywa się rocznie ponad 80 wydarzeń targowych, podczas których swoją ofertę prezentuje 12 tyś. przedsiębiorstw. Łącznie na wydarzenia targowe, kongresy i konferencje przyjeżdża milion gości z całego świata. Uzupełnieniem krajowej oferty jest organizacja polskich ekspozycji na targach i wystawach za granicą.
 

Minionych 12 miesięcy, mimo że dla Europy było okresem wygasania kryzysu, a w Polsce przyniosły zahamowanie tempa wzrostu z PKB na poziomie 1,4%, dla Międzynarodowych Targów Poznańskich okazały się bardzo pracowitym, ale udanym rokiem umacniania pozycji rynkowej.
 

- Zaprocentowała strategia konsekwentnych inwestycji w unowocześnianie infrastruktury targowo-konferencyjnej, rozszerzania, przy jednoczesnej profesjonalizacji zakresu świadczonych usług i dywersyfikacji portfela imprez targowych. Targi od 2009 roku przeznaczyły na rozbudowę i modernizację swoich obiektów ponad 200 min zł - mówi Przemysław Trawa, Wiceprezes Zarządu MTP.
 

W 2012 roku oddano do dyspozycji zwiedzających i uczestników wygodne łączniki, a także gruntownie zmodernizowane Centrum Kongresowe w Pawilonie 15 z Salą Ziemi. W 2013 po przebudowie i ułożeniu nowej nawierzchni MTP udostępniło swoim gościom drogę ułatwiającą sprawną oraz komfortową komunikację między najważniejszymi pawilonami. Od ubiegłej wiosny dostępny jest także reprezentacyjny zielony ogród, gdzie zwiedzający mogą odpocząć podczas pobytu na targach. W lutym i kwietniu 2014 zakończą się dwie ważne inwestycje - przebudowa pawilonu 8 A oraz budowa łącznika pomiędzy pawilonem 8 A, a Centrum Kongresowym. Nowy łącznik zintegruje wszystkie obiekty targowe w jeden kompleks wystawienniczy spełniający standardy najnowocześniejszych ośrodków targowych, gdzie wszystkie ekspozycje można zobaczyć nie wychodząc na zewnątrz poza obręb pawilonów. W rozpoczętym roku gruntowną modernizację przejdzie pawilon 3. Jego przestrzeń wystawiennicza powiększy się o ok. 1000 m2. Powstaną nowe elewacje od strony ul. Roosevelta oraz od strony terenu MTP.
 

Doświadczenie, znajomość branży targowej oraz specyfiki rynków zagranicznych, stanowi kapitał, który MTP pomnaża, wspierając promocję polskich przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych. Liczba firm korzystających z kompleksowego wsparcia MTP w zakresie promocji zagranicznej systematycznie wzrasta. Zespół MTP ds. Organizacji Targów za Granicą rokrocznie przygotowuje kilkadziesiąt wystąpień polskich firm, organizacji rządowych i pozarządowych m.in. w takich krajach jak: Czech, Dania, Francja, Holandia, Kanada, Kazachstan, Korea Pd., Niemcy, Rosja, Rumunia, Turcja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!