| Autor: redakcja

Narodowa Wystawa Rolnicza

Narodowa Wystawa Rolnicza ma uświetnić obchody 100-lecia niepodległości. Rolnictwo w jednym miejscu z przed 100 lat i te, które mamy dziś. Celem wystawy jest zaprezentowanie transformacji rolnictwa na przestrzeni tych lat.

Narodowa Wystawa Rolnicza
Hale Międzynarodowych Targów Poznańskich
Narodowa Wystawa Rolnicza odbędzie się w Poznaniu w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 
W dwóch pawilonach zostaną zaprezentowane urządzenia i maszyny rolniczych poparte wystawą Muzeum Rolnictwa ze Szreniawy. Jednocześnie będzie również można podziwiać dorobek spółek Skarbu Państwa, które zajmują się nasiennictwem i hodowlą, a także szkół rolniczych oraz organizaji branżowych czy stowarzyszeń rolniczych. Swoją ofertę przedstawią również polskie gospodarstwa agroturystyczne.  Drugi pawilon będzie miejscem prezentacji zwierząt z krajowej hodowli, które na stałe wpisały się w polski krajobraz i odgrywają tu coraz większą rolę.
 
Miejsce Narodowej Wystawy Rolniczej nie jest przypadkowe. Zostało ono wybrane z uwagi na rolę Międzynarodowych Targów Poznańskich jaką one odgrywają, zwłaszcza że od 1921 roku po dziś dzień organizują wiele wydarzeń oraz wystaw rolniczych.
 
Narodowa Wystawa Rolnicza powstała z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego przy współudziale wielu organizacji branżowych, stowarzyszeń i szkół rolniczych. 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!