| Autor: redakcja1

Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA rozpocznie się już 19 sierpnia.

Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
Dwa tygodnie. Tyle dzieli nas od tego fantastycznego wydarzenia – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ROLTECHNIKA. – W dniach 19-20 sierpnia w Wilkowicach obok nowych maszyn rolniczych i innowacyjnych produktów do gospodarstwa rolnego, które zostaną zaprezentowane przez znane w branży rolniczej firmy, zabrzmią głośno silniki kulowych ciągników i maszyn rolniczych – dodaje. Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA to miejsce, w którym spotykają się rolnicy i hobbyści.
 
Biznes i pasja w jednym miejscu
 
W tym roku odbędzie się już XII edycja Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. W dniach 19-20 sierpnia do Wilkowic zjadą przedstawiciele najważniejszych marek w sektorze rolniczym, po to, by zaprezentować swoje produkty. Plenerowa impreza mająca swoją długoletnią tradycję, to bardzo rozpoznawalne w branży wydarzenie, które wspierają nie tylko Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ale i władze lokalne. Profesjonalne warunki wystawiennicze zapewniają Międzynarodowe Targi Poznańskie, które mają olbrzymie doświadczenie w przygotowaniu wystaw halowych i plenerowych. W sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do godziny 17.00 będzie można odwiedzić zróżnicowaną ekspozycję maszyn i urządzeń rolniczych, a w przerwie skorzystać z usług smacznej gastronomii, którą oferować będzie MTP Cafe. Cena biletu wynosi 5 zł. Dzieci do lat siedmiu mają wstęp bezpłatny.
 
Zabytkowa kolekcja
 
W tym samym czasie, co Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA, odbędzie się XVI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. W tym roku weźmie w nim udział 180 wystawców, którzy zaprezentują blisko 300 zabytkowych maszyn rolniczych (w tym przeszło 200 ciągników). Rekordowo zapowiada się udział zagranicznych kolekcjonerów. Zabytkowe traktory przyjadą z Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii. Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się pokazy i konkurencje. Uczestnicy dwudniowego eventu na świeżym powietrzu zobaczą prezentację traktorów, odpalanie bombaja, odpalanie korbą, traktorpulling, wyścigi traktorów, turniej Precyzyjny Gospodarz, zbiór zboża, młócenie zboża oraz orkę. W czasie trwania wydarzenia zostaną wyróżnione najciekawsze eksponaty i przyznane tytuły „Kolekcjoner Roku 2017”. W niedzielę, 20 sierpnia o godzinie 11:00 ulicami Wilkowic przejedzie korowód zabytkowych traktorów. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.


Tagi:
źródło: