| Autor: redakcja6

Opolagra 2014 - podsumowanie

W miniony weekend na 38 hektarach powierzchni wystawienniczej lotniska w Kamieniu Śląskim niedaleko Opola odbyła się kolejna z cyklu impreza targowa poświęcona rolnictwu.

Opolagra 2014 - podsumowanieOpolagra 2014 to największe tego typu wydarzenie w południowej części Polski, które odbywało się już po raz jedenasty. Niemniej jednak w tym roku impreza przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pomimo zmiennej aury wystawę odwiedziło o 9 tys. więcej osób niż planowano pierwotnie i w trzecim dniu targów przekroczono liczbę 49 000 zwiedzających. Wszystko to za sprawą 430 firm, które przyciągnęły szeroką gamą produktów uwagę gospodarzy.
 
Podczas trzydniowej imprezy można było zapoznać się z ofertą najnowocześniejszych maszyn przeznaczonych dla rolnictwa, wśród których znalazły się ciągniki, agregaty uprawowe, opryskiwacze, sieczkarnie, prasy rolujące, wozy paszowe itp. Nie zabrakło także wystawców prezentujących wyposażenia budynków inwentarskich, konstrukcje stalowe, nasiona, środki ochrony roślin, systemy przechowywania i zadawania paszy oraz wiele innych niezbędnych sprzętów przydatnych podczas roślinnej i zwierzęcej produkcji.
 
Każdy kto chciał przekonać się na własne oczy jak sprawują się maszyny, miał możliwość śledzić ich pracę w czasie trwania pokazów polowych. Dla zainteresowanych przygotowano także blisko 20 torów, na których zwiedzający mogli zebrać własne wrażenia z obsługi maszyn. Dodatkową atrakcją była parada kilkunastu ciągników-gigantów oraz ładowaczy teleskopowych, która podczas każdego dnia wystawy przejeżdżała głównymi alejkami terenu wystawowego i wzbudzała niemałe zainteresowanie przybyłych.


 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: